Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Wybór najtańszego kredytu gotówkowego nie zawsze jest łatwy. Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt? Żeby odpowiedzieć na to pytanie powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, jak długiego i dużego kredytu potrzebujemy.

Najtańsze kredyt gotówkowe z reguły są na niższe kwoty i krótsze okresy spłaty. Wszystko zależy jednak od polityki kredytowej konkretnych banków i ta zasada nie sprawdzi się w każdym – niektóre mogą np. stosować niższe stawki oprocentowania kredytu gotówkowego zaciąganego na dłuższy czas. Na co zwracać uwagę w poszukiwaniu taniego kredytu gotówkowego?

Najtańszy kredyt gotówkowy - gdzie najkorzystniej jest wziąć kredyt? (YAY Foto)

Tani kredyt gotówkowy – na co zwracać uwagę?

Szukając najtańszego kredytu gotówkowego, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na podstawowe parametry cenowe – wysokość oprocentowania kredytu i stawkę prowizji. To one w największym stopniu wpływają na koszt kredytu.

Nie należy jednak łatwo ulegać promocjom i reklamom kredytów na 0% - ta stawka często dotyczy oprocentowania nominalnego, które nie uwzględnia kosztów pozaodsetkowych, takich jak właśnie prowizja. W takich przypadkach często prowizja jest bardzo wysoka, żeby zrekompensować bankowi niską stawkę oprocentowania kredytu gotówkowego.

Dlatego wprowadzono nowe regulacje prawne, które nakazują obecnie bankom reklamowanie kredytów gotówkowych nie poprzez stawkę oprocentowania nominalnego, a RRSO – oprocentowanie, które uwzględnia prowizję i dodatkowe koszty kredytu.

Sprawdź: Korzystna oferta pożyczek gotówkowych ŁatwyKredyt

Szukasz kredytu lub pożyczki?
  • Jesteś zmęczony szukaniem?
  • Masz dość porównywania i analizowania?
  • Zależy Ci na czasie?

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy

To właśnie RRSO będzie najlepszym parametrem do porównywania ofert kredytów gotówkowych pomiędzy bankami. Sposób jego wyliczania jest określony w ustawie o kredycie konsumenckim i każdy bank musi go stosować bez żadnych odstępstw.

RRSO uwzględnia nie tylko różnice w wysokości oprocentowania i prowizji, ale także to, jak są one naliczane. Np. który kredyt gotówkowy wybrać, jeśli oprocentowanie i prowizja są takie same, ale różnic się sposób pobierania prowizji? Droższy zawsze będzie ten kredyt gotówkowy, w którym prowizja jest kredytowana – bank dolicza ją do kredytowanej kwoty i tym samym zwiększa bazę, od której naliczane są odsetki.

Podobna zasada dotyczy rodzaju rat kredytu gotówkowego. Kredyt z ratami równymi choć jest łatwiejszy do uzyskania, to ostatecznie płaci się za niego więcej niż za kredyt z ratami malejącymi. Czym się różnią raty malejące od rat równych? Najprościej mówiąc, przy ratach równych spłacamy pożyczony kapitał wolniej, a więc bank w każdym miesiącu spłaty ma większą bazę, od której nalicza odsetki. W ratach malejących co miesiąc spłacamy taką samą część kapitału, a część odsetkowa maleje szybciej.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Tanie kredyty gotówkowe można znaleźć w większości banków. Zarówno w tych większych, jak PKO BP, Banku Pekao, BZ WBK czy mBanku, jak i mniejszych – eurobanku, Citi Handlowym czy Getin Banku. Oferty kredytów gotówkowych często się jednak zmieniają, dlatego warto za każdym razem porównywać wszystkie dostępne opcje, np. porównywarkach kredytów gotówkowych, które są na bieżąco aktualizowane. Tego typu narzędzia mają także wbudowane kalkulatory, które wyświetlają wysokość raty i całkowitego kosztu kredytu – wtedy łatwiej i szybciej można zweryfikować, który spośród prezentowanych faktycznie jest najtańszym kredytem gotówkowym.

Tani kredyt gotówkowy – na różne cele

Kredyt gotówkowy – co do zasady – może zostać przeznaczony na dowolny cel. W związku z tym wiąże się również z największą wolnością wyboru. Można przeznaczyć go zarówno na zakup samochodu lub innego pojazdu, jak i na wsparcie realizacji codziennych potrzeb lub marzeń. Aby kredyt gotówkowy był korzystny, musi zostać jednak umiejętnie dobrany. W tym celu warto posłużyć się porównywarką kredytów gotówkowych. Weryfikacja oferty kilku banków pozwoli na odnalezienie najlepszej, a więc najtańszej oferty. Wiele instytucji w ramach akcji promocyjnych udostępnia nowym oraz obecnym klientom preferencyjne warunki kredytów gotówkowych – warto z nich skorzystać: są tanim i bezpiecznym źródłem dodatkowych środków.

Ranking kredytów gotówkowych

Świetnym źródłem wiadomości o dostępnej ofercie kredytów gotówkowych są porównywarki kredytów rankingujące wybrane zapytania. Dzięki temu każdy klient banku błyskawicznie uzyska informację na temat atrakcyjności konkretnych propozycji. Dzięki możliwościom, które daje Internet, weryfikacja poszczególnych kredytów gotówkowych przygotowanych przez banki nie wiąże się już z koniecznością odwiedzenia oddziału i dopytywania o szczegółowe warunki spłaty pożyczki. Wszystko, co potrzebne, to dostęp do sieci, kilka chwil i precyzyjne określenie potrzeb w oknie porównywarki kredytów.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Zwykle procedura udzielania kredytu gotówkowego na mniejszą kwotę jest zdecydowanie prostsza od tej, którą przewidziano dla pożyczek na większą sumę. W niektórych przypadkach możliwe jest nawet uzyskanie kredytu gotówkowego bez zaświadczeń. Dzieje się tak zwłaszcza jeśli korzystamy z oferty banku, w którym prowadzimy standardowe konto osobiste. W większości przypadków konieczne stanie się jedynie dostarczenie zaświadczenia o zarobkach, wystawianego przez pracodawcę. Sama decyzja kredytowa jest podejmowana bardzo szybko i nie zabiera zbyt wiele czasu.

Najważniejsze bezpieczeństwo

Kredyty gotówkowe od pożyczek chwilówek najbardziej odróżnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Nawet najtańszy kredyt gotówkowy będzie poprzedzony weryfikacją możliwości klienta, pozwoli to na dobranie oferty, która nie pozwoli na zadłużanie się ponad realne możliwości. Poza tym – podpisując umowę z bankiem dokładnie wiemy, czego możemy oczekiwać. Instytucje finansowe nie mogą zatajać żadnych informacji albo formułować oferty w sposób niezrozumiały. W przypadku firm spoza sektora bankowego niestety często się to zdarza, a korzystna – zdawałoby się – pożyczka okazuje się zdecydowanie droższa od kredytów gotówkowych na taką samą kwotę.

Przeczytaj również:

Sponsorowane
Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-02-25

Laptopy do 3000. Kupujemy laptop do 3000 zł

Zakup laptopa nie zawsze musi wiązać się z dużymi wydatkami. Warto zapoznać się z rankingiem laptopów do 3000 zł i cieszyć się z niezłego sprzętu za rozsądne pieniądze.

2020-02-20

Ranking laptopów. Wybieramy idealny laptop do pracy i nie tylko

Wybór odpowiedniego laptopa nie należy do łatwych zadań. Olbrzymia liczba dostępnych na rynku opcji przyprawia o zawrót głowy. Znalezienie dobrego laptopa do pracy i innych zastosowań jest jednak możliwe w niemal każdej grupie cenowej.

2020-02-19

Ranking smartwatch: jaki smartwatch wybrać?

Rozwój technologii sprawia, że tak naprawdę potrzebujemy coraz bardziej minimalistycznych środków, by w pełni cieszyć się życiem. Jednym z urządzeń tego typu jest smartwatch. Dobry wybór może dać nam olbrzymie możliwości.

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca

Pracujący w naszym kraju obywatele, chociażby Ukrainy, w którymś momencie chcą ubiegać się o kredyt na różne cele. Czy jest szansa na kredyt dla obcokrajowca?

Kredyt na oświadczenie - gdzie i jak wziąć kredyt na oświadczenie?

Obecnie z kredytu na oświadczenie mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. To forma kredytu z najmniejszą ilością formalności do załatwienia. Kredytobiorca musi jedynie oświadczyć, jakie wpływy miesięczne uzyskuje – bez dodatkowych dokumentów od pracodawcy i instytucji podatkowych.

Gdzie pojechać na weekend? Sposób na krótki odpoczynek

Na zasłużony odpoczynek wcale nie trzeba czekać do wakacji. Warto zorientować się, gdzie pojechać na weekend, aby odzyskać siły i zaoszczędzić środki.

Remont mieszkania - ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Remont mieszkania potrafi być sporym obciążeniem dla domowego budżetu, zwłaszcza jeśli następuje po zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Warto dowiedzieć się, z jakimi kosztami może się wiązać.

Ikona informacji
poradniki