Kredyt 350 tysięcy na 35 lat - porównaj oferty

lat
Oprocentowanie
Stałe: Oprocentowanie stałe daje komfort wynikający z niezmienności raty. Oprocentowanie stałe kredytu hipotecznego może obowiązywać jedynie przez ograniczony czas. W zależności od banku jest to od 5 do 7 lat. Następnie oprocentowanie stałe przekształca się w oprocentowanie zmienne lub dochodzi do rekalkulacji i niezmienna stawka obowiązuje przez kolejne lata spłaty.

Zmienne: Oznacza to, że wysokość miesięcznej raty uzależniona jest od poziomu stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Zmiana stóp procentowych będzie się przekładać na wysokość miesięcznej raty. Na koszt kredytu może wpłynąć także konieczność skorzystania z dodatkowych produktów banku, jak konto osobiste z regularnymi wpływami, karta kredytowa czy ubezpieczenia.

Najtańszy kredyt hipoteczny

Zwłaszcza teraz zaciągnięcie kredytu hipotecznego nie jest proste, ale dzięki dedykowanym narzędziom Bankier SMART możesz znaleźć tani i dostosowany do swoich potrzeb sposób finansowania własnego M. Ranking kredytów hipotecznych nie tylko pokazuje najatrakcyjniejsze oferty, ale również wskazuje konkretne różnice w składowych kosztu całkowitego. 


Na całkowity koszt kredytu hipotecznego składa się m.in. oprocentowanie kredytu hipotecznego, marża i prowizja banku, a także RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). To te elementy pokazują, jaka będzie kwota do spłaty, a przy modelu malejącym - jak kształtują się raty kredytu każdego miesiąca. Jeśli chcesz mieć jeszcze większą pewność - skorzystaj z naszego kalkulatora kredytu hipotecznego.

Rozwiń
Ikona strzałki
Ikona zamknięcia
Ikona zamknięcia
Informacje podstawowe:
Wysokość raty
Do spłaty
Marża
Prowizja
Oferta łączona
Wybierz tak, jeśli chcesz skorzystać z innych produktów banku, aby obniżyć marżę.
Informacje dodatkowe:
RRSO
Oprocentowanie nominalne
Ubezpieczenie pomostowe
Ubezpieczenie inne
Maksymalny okres kredytowania
Minimalny wkład własny
Akceptowalne źródła
Przykład reprezentatywny
Rozwiń
Ikona strzałki
Filtry
Ikona zamknięcia
Filtry
Ikona zamknięcia
Ikona strzałki
Sortowanie
Ikona zamknięcia
Sortowanie
Ikona zamknięcia
Sortuj listę według
  • Najniższe raty
  • Najniższe RRSO
  • Najbardziej popularne oferty
Ikona strzałki
Pomoc eksperta dla kredytu gotówkowego
Ikona zamknięcia
Pomoc eksperta dla kredytu gotówkowego
Ikona zamknięcia
Skorzystaj z pomocy eksperta

Dokładamy starań, by dane prezentowane w naszych zestawieniach były jak najbardziej zbliżone do oferty, jaką otrzymasz w instytucji finansowej. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.

Ikona diamentu Konsultant znajdzie dla Ciebie najlepsze oferty
Ikona zegara Zaoszczędzisz czas - wypełniasz tylko jeden formularz
Ikona prezentu Dodatkowo otrzymasz obiektywne rankingi oraz porady ekspertów
Ikona kłódki Twoje dane są bezpieczne, masz nad nimi pełną kontrolę
Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Pokaż więcej
Najlepsze propozycje
Dokładamy starań, by dane prezentowane w naszych zestawieniach były jak najbardziej zbliżone do oferty, jaką otrzymasz w instytucji finansowej. Jednakże wpływ na nią mogą mieć indywidualne cechy klienta, nieuwzględniane w narzędziu. Dlatego porównanie ma charakter orientacyjny. Przedstawione parametry nie mogą stanowić podstaw do reklamacji. Jeżeli masz uwagi, napisz na banki@bankier.pl
1
Prowizja
2,2%
Marża
2,19%
Wkład własny
12%
Rata
2445 zł
RRSO
8,41%
2
Prowizja
0,0%
Marża
2,66%
Wkład własny
12%
Rata
2565 zł
RRSO
8,81%
3
Prowizja
0,0%
Marża
2,69%
Wkład własny
12%
Rata
2611 zł
RRSO
8,83%
dostępny Bezpieczny Kredyt 2%
4
Prowizja
2,99%
Marża
3,84%
Wkład własny
12%
Rata
2873 zł
RRSO
10,28%

Brak wyników wyszukiwania

Zmień kryteria wyszukiwania lub filtry i spróbuj ponownie.

Ocena porównywarki kredytów hipotecznych
Średnia ocena 5.8, 11174 głosów.
Dziękujemy, Twoja ocena została dodana.
Zamknij
Komentarz autora
Michał Kisiel | analityk Bankier.pl

Porównanie kredytów hipotecznych tworzymy na podstawie danych, które przekazują nam banki. Najważniejszymi parametrami są marża, prowizja oraz koszty dodatkowych obowiązkowych ubezpieczeń. Wysokość raty wyliczana jest dla aktualnej wartości wskaźników. Podobnie jest w przypadku rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO). Pamiętaj, że w kredycie ze zmiennym oprocentowaniem rata może ulegać zmianie, a niezmienna jest tylko wysokość marży. Banki gotowe są obniżyć marżę, jeśli zdecydujesz się na zakup konta osobistego, karty kredytowej lub innego produktu.

Dokładamy starań, by dane prezentowane w naszych zestawieniach były jak najbardziej zbliżone do oferty, jaką otrzymasz w instytucji finansowej. Jednakże wpływ na nią mogą mieć indywidualne cechy klienta, nieuwzględniane w narzędziu. Dlatego porównanie ma charakter orientacyjny. Przedstawione parametry nie mogą stanowić podstaw do reklamacji. Jeżeli masz uwagi, napisz na banki@bankier.pl

Poradniki finansowe - kredyty hipoteczne

Najnowsze artykuły o produktach bankowych: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny , konto osobiste, konto firmowe i wiele więcej.

Wysoka kwota i długi okres spłaty – to główne cechy większości kredytów hipotecznych zaciąganych przez klientów indywidualnych. Zobowiązanie takie zwykle przeznaczone jest na zakup i remont mieszkania lub budowę domu. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka wpisana w księdze wieczystej nieruchomości, dająca bankowi prawo pierwszeństwa do zaspokojenia się ze środków uzyskanych ze sprzedaży lokalu.

Wraz ze wzrostem cen nieruchomości, rośnie średnia kwota kredytu hipotecznego udzielonego na polskim rynku. Najwyższe zobowiązania zaciągane są w dużych miastach, gdzie zakup mieszkania pociąga za sobą konieczność zaangażowania kilkuset tysięcy złotych. Porównując oferty kredytów mieszkaniowych, należy zwrócić uwagę na wiele czynników – propozycje banków różnią się nie tylko parametrami cenowymi, ale także wymaganiami co do wkładu własnego oraz podsuwanymi kredytobiorcy produktami w ramach tzw. sprzedaży krzyżowej.

Od 2015 r. klienci zaciągający kredyt hipoteczny muszą posiadać wkład własny w wysokości co najmniej 10 proc. wartości nabywanej nieruchomości. Nie wszystkie banki gotowe są jednak zaakceptować wpłatę o takiej wartości. Kilka instytucji stosuje standardowy próg przewidziany w rekomendacji KNF i oczekuje dwukrotnie wyższego wkładu.

Jeśli upatrzona przez nas nieruchomość kosztuje zatem 350 tys. zł, powinniśmy posiadać oszczędności w wysokości minimum 35 tys. zł. Dwukrotnie wyższa kwota do dyspozycji pozwoli nam starać się o kredyt we wszystkich bankach, a także liczyć na nieco lepsze warunki cenowe.

Koszt kredytu hipotecznego

Odsetki, które będziemy płacić od pożyczonego od banku kapitału mogą być wyznaczane na jeden z dwóch sposobów. Kredyty z oprocentowaniem stałym opierają się na niezmiennej stawce ustalanej przez bank przed podpisaniem umowy. Kredytodawcy w Polsce na razie nie oferują takich warunków przez cały okres spłaty – oprocentowanie jest stałe przez kilka pierwszych lat, a później możemy ponownie zdecydować się na taką formułę lub przejść na oprocentowanie zmienne.

Zmienna stawka bazuje na sumie dwóch składników. Pierwszym jest wskaźnik z rynku międzybankowego (WIBOR), który może zmieniać się z dnia na dzień. W umowie kredytowej bank wskazuje, jak wyznaczana będzie ta składowa oprocentowania (np. co kwartał, w oparciu o ostatnie notowanie w miesiącu poprzedzającym). Drugim elementem jest marża kredytowa. Jest ona zwykle stała w całym okresie umowy.

Wysokość marży zależna jest zwykle od kilku czynników – kwoty kredytu, wysokości wkładu własnego, ryzyka kredytobiorcy (w tym jego historii kredytowej) oraz cech nieruchomości. Na obniżenie marży kredytowej mogą liczyć klienci, którzy zdecydują się na zakup dodatkowych produktów banku, np. założenie konta osobistego albo wykupienie ubezpieczenia. Taka praktyka nazywana jest sprzedażą krzyżową albo cross-sellingiem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że marża może przez ograniczony czas być wyższa lub niższa niż wartość wskazana w umowie. Pierwszy przypadek dotyczy okresu do wpisania hipoteki do księgi wieczystej oraz do obniżenia się długu do momentu pokrycia przez klienta 20 proc. wartości nieruchomości (jeśli zaciągaliśmy zobowiązanie z niskim wkładem własnym). Drugi scenariusz ma miejsce zwykle w ofertach promocyjnych, gdzie bank przez krótki czas stosuje obniżoną stawkę.

Zwróć uwagę na opłaty i prowizje

Na łączny koszt kredytu hipotecznego, oprócz odsetek naliczanych od pozostałego do spłaty długu, składają się także inne pozycje. Pierwszą z nich jest prowizja za udzielenie kredytu. Zwykle jest ona opłacana po podpisaniu umowy (w gotówce) lub doliczana do zobowiązania. Jej wysokość z reguły można negocjować, także jeśli staramy się o kredyt przez pośrednika.

Drugim elementem może być opłata za wycenę nieruchomości. Potencjalny kredytobiorca musi ją z reguły pokryć na etapie wnioskowania o finansowanie. Niektóre instytucje pozwalają ją jednak doliczyć do kredytu, po uzyskaniu pozytywnej decyzji.

Trzeci składnik kosztu to zabezpieczenie pomostowe. Opłacane jest przez pierwszych kilka miesięcy po podpisaniu umowy, do czasu ujawnienia w księdze wieczystej wpisu hipoteki na rzecz banku. Bank może pobierać tę opłatę w postaci podwyższonej marży albo jako osobną prowizję.

Kredytodawca może także wymagać dodatkowych zabezpieczeń kredytu, których ustanowienie wiąże się z kosztami. Przykładem jest ubezpieczenie na życie, od utraty pracy lub podobne. Podsumowanie kosztów kredytu hipotecznego zostanie nam zaprezentowane w formularzu informacyjnym, gdy zwrócimy się już do banku lub pośrednika kredytowego z prośbą o symulację.

Poradniki finansowe - kredyty hipoteczne

Komentarze

Potwierdź że nie jesteś robotem!
Dziękujemy za zadanie pytania!
Nasi Redaktorzy odpowiedzą tak szybko jak to możliwe a informację o udzieleniu odpowiedzi prześlemy na podany adres e-mail .
Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie później.
Dorota
03.08.2023
Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła zmiany w rekomendacji S związane z wejściem na rynek rządowego Bezpiecznego kredytu 2 proc. Jakie te zmiany wpłyną na zdolność kredytową po nowelizacji rekomendacji S?
Justyna Redzik
Redaktor
W poniedziałek (19 czerwca 2023 r.) Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie przyjęła nowelizację Rekomendacji S, która dotyczy dobrych praktyk w zakresie zarządzania ekspozycjami kredytowymi zabezpieczonymi hipotecznie. Zmiany te dotyczą przede wszystkim rządowego programu dopłat do kredytów mieszkaniowych. Nowe normy pozwoliły na obliczanie zdolności kredytowej klientów w oparciu o wysokość raty po zastosowaniu rządowej dopłaty, co przyczyniło się do znacznego podwyższenia możliwości finansowych przyszłych kredytobiorców.
Arkadiusz
13.06.2023
Czy można dostać kredyt hipoteczny na zakup działki budowlanej?
Marcin Kosiński
Redaktor
Oczywiście. Większość banków udziela tej formy kredytowania. Kluczowy będzie stan księgi wieczystej i nasza zdolność kredytowa przy tej formie finansowania. Należy sprawdzić przede wszystkim czy nie ma na niej ustanowionych ograniczonych praw rzeczowych takich jak hipoteka, zastaw, czy może służebność.
Elżbieta Mróz
23.05.2023
Czy w najbliższych miesiącach kredyty będą tańsze?
Justyna Redzik
Redaktor
Elu, prognozy w tej kwestii są bardzo optymistyczne. Ekonomiści i analitycy przewidują niewielkie spadki wskaźnika bazowego WIBOR, co oznacza, że wysokość rat kredytów będzie spadać. Niestety upłynie sporo czasu, zanim raty powrócą do poziomu sprzed pandemii.
Marek Stankiewicz
23.05.2023
Jestem z moją partnerką w związku nieformalnym. Spodziewamy się dziecka. Czy możemy wspólnie zawnioskować o kredyt 2%?
Justyna Redzik
Redaktor
Marku, rządowy program rusza na początku lipca. Zgodnie z obecnym brzmieniem projektu ustawy, wsparcie otrzymają single, osoby pozostające w związku nieformalnym i wychowujące co najmniej jedno dziecko oraz małżeństwa. Oznacza to, że wraz z partnerką będziesz mógł złożyć wniosek o kredyt 2% dopiero wówczas, gdy na świecie pojawi się Wasze dziecko. Wcześniej musielibyście wnioskować osobno, jako single.
Ikona strzałki