SMART > Poradniki > Rachunki bankowe > Jak zrobić przelew na Revolut? Kilka prostych sposobów

Jak zrobić przelew na Revolut? Kilka prostych sposobów

Dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w świecie Revoluta i zastanawiasz się, w jaki sposób mógłbyś zasilić swoje konto? Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy kilka sposobów na to, jak zrobić przelew na Revolut. To prostsze niż myślisz!

Jak zrobić przelew na Revolut? Kilka prostych sposobów
Spis treści
więcej Ikona strzałki

Na pierwszy rzut oka korzystanie z Revoluta może wydawać się skomplikowane szczególnie dla osób, które po raz pierwszy korzystają z nowoczesnych rozwiązań płatniczych. W rzeczywistości jednak obsługa konta Revolut bardzo przypomina tę znaną nam z tradycyjnych kont bankowych. Poniższy poradnik poświęciliśmy zagadnieniu zasilania konta Revolut w nowe środki. Podpowiadamy więc krok po kroku, jak zrobić przelew na Revolut. Zapraszamy do lektury!

Czym jest Revolut?

Revolut jest bankiem specjalistycznym. To klasyczny fintech, a więc forma wykorzystująca innowacyjne rozwiązania technologiczne. W tym przypadku mowa o usługach finansowych. Revolut zasłynął przede wszystkim z kart wielowalutowych, kart przedpłaconych oraz stwarzania możliwości inwestowania w kryptowaluty.

Obecnie Revolut funkcjonuje w 35 krajach na świecie, gdzie zgromadził rzeszę ponad 27 milionów klientów. W naszym kraju aż 2 miliony osób korzysta z usług tego fintech-u. Ludzie pokochali go za elastyczność i oderwanie od tradycyjnego systemu bankowego. Swojego czasu Revolut był mekką dla osób chcących chronić swoje pieniądze przed komornikiem. Obecnie doceniają go szczególnie osoby często podróżujące za granicę, ponieważ rozwiązanie pozwala znacznie obniżyć koszty przewalutowania.

Jak doładować konto Revolut? Przede wszystkim otwórz aplikację i zaloguj się!

 1. Niezależnie od tego, jaki sposób na zasilenie konta Revolut wybierzesz, najpierw musisz uruchomić aplikację i zalogować się na własne konto.

 2. Kolejnym krokiem będzie kliknięcie w niebieski przycisk “Wpłać”.

 3. Na ekranie powinny pojawić się dostępne metody doładowania konta Revolut.

Obecnie konto Revolut można doładować na 5 sposobów:

 1. przelew bankowy;

 2. karta płatnicza;

 3. Apple Pay lub Google Pay;

 4. transfer od innych użytkowników Revolut;

 5. za pośrednictwem kont powiązanych.

W tym artykule zajmiemy się tym, jak zrobić przelew na Revolut, a więc pierwszą i najpopularniejszą z powyżej wskazanych opcji. Przelew można zrobić na dwa sposoby.

Łatwy przelew bankowy, czyli doładowanie konta bezpośrednio przez aplikację Revolut

 1. Aby doładować swoje konto Revolut bezpośrednio przez aplikację, należy włączyć aplikację i zalogować się do niej, a następnie na ekranie głównym kliknąć w niebieski przycisk “Wpłać”.

 2. Na ekranie pojawią się różne warianty postępowania, ale Ty powinieneś wybrać: “Łatwy przelew bankowy”.

 3. Kolejno wybierasz odpowiedni bank i zatwierdzasz płatność w aplikacji.

Standardowy przelew bankowy, czyli tradycyjny przelew bankowy

Jeśli chciałbyś dokonać standardowego przelewu bankowego ze swojego banku na konto Revolut lub chciałbyś podać dane do konta Revolut innej osobie, aby ta mogła dokonać przelewu na Twoje konto, to powinieneś: włączyć aplikację, zalogować się do niej, wybrać przycisk: “Wpłać”, a następnie wybrać opcję: “Standardowy przelew bankowy”.

Na ekranie pojawią się dane Twojego konta Revolut, które należy podać, aby zrealizować tradycyjny przelew bankowy.

Przelew na konto Revolut – ile będziesz musiał czekać na środki?

To, ile będziesz musiał poczekać na zaksięgowanie środków na Twoim koncie Revolut, będzie zależało od rodzaju przelewu, jakim został dokonany transfer środków:

 • na przelew krajowy czeka się maksymalnie 1 dzień roboczy;

 • przelewy krajowe natychmiastowe przychodzą na konto bankowe odbiorcy w ciągu kilku minut;

 • na przelew SEPA będzie trzeba poczekać 1 dzień roboczy;

 • przelew SEPA Instant dociera natychmiast;

 • na przelew w typie SWIFT przyjdzie Ci poczekać najdłużej, bo aż od 3 do 5 dni roboczych.

Jak zrobić przelew na Revolut – najważniejsze informacje

 1. Przelew na Revolut można zrobić na dwa sposoby – bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji Revolut lub jak tradycyjny przelew bankowy.

 2. Aby doładować swoje konto Revolut bezpośrednio przez aplikację, należy włączyć aplikację i zalogować się do niej, a następnie na ekranie głównym kliknąć w niebieski przycisk “Wpłać” i wybrać: “Łatwy przelew bankowy”.

 3. Jeśli chciałbyś wykonać tradycyjny przelew na konto Revolut, to  powinieneś: włączyć aplikację, zalogować się do niej, wybrać przycisk: “Wpłać”, a następnie wybrać opcję: “Standardowy przelew bankowy”.

 4. Czas oczekiwania na nadejście przelewu na Revolut będzie uzależniony od rodzaju wykonanego przelewu.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.

Revolut

Komentarze

Potwierdź że nie jesteś robotem!
Dziękujemy za zadanie pytania!
Nasi Redaktorzy odpowiedzą tak szybko jak to możliwe a informację o udzieleniu odpowiedzi prześlemy na podany adres e-mail .
Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie później.

Poradniki