Bankier.pl > SMART > Kredyty hipoteczne > VeloBank - Kredyt hipoteczny VeloDom
VeloBank kredyt hipoteczny – warunki udzielenia i spłaty

Kredyt hipoteczny w VeloBanku pozwoli osobom z minimalnym wkładem własnym na zakup mieszkania lub budowę domu. Klienci, którzy zdecydują się na prowadzenie rachunku w banku, mogą liczyć na lepsze warunki cenowe oferty. 

Ocena Kredyt hipoteczny VeloDom w VeloBank
Średnia ocena 5.3, 1829 głosów.
Dziękujemy, Twoja ocena została dodana.
Zamknij
Kwota kredytu
300 000 zł
Okres kredytowania
30 lat
Rata
2 038 zł
RRSO
8%
Marża
2%
Prowizja
0%
Do spłaty
790 609 zł
Weź kredyt

Na jaki cel kredyt hipoteczny VeloDom w VeloBanku?

Wybierając kredyt hipoteczny w VeloBanku, klient może sfinansować większość podstawowych celów, na które najczęściej przeznacza się środki uzyskane od banku. VeloBank udzieli kredytu na:

  • budowę domu,
  • zakup domu lub mieszkania, 
  • refinansowanie kredytu zaciągniętego w innym banku.

Kredyt hipoteczny VeloDom nie jest przyznawany na zakup działki. 

Ile i na jak długo można pożyczyć w VeloBanku? 

Kredyt hipoteczny w VeloBanku może być rozwiązaniem dla klientów, którzy nie zdążyli jeszcze zgromadzić wkładu własnego na poziomie 20 proc. Bank jest skłonny sfinansować 90 proc. wartości nieruchomości. Oferta wyróżnia się również możliwością zaciągnięcia kredytu przez osoby, które w innych bankach zostały odprawione z kwitkiem ze względu na wysoki wiek.

Kredyt hipoteczny VeloDom w VeloBanku – podstawowe parametry kredytu

Maksymalne LTV*

90 proc.

Minimalna kwota kredytu

Brak

Maksymalna kwota kredytu

Uzależniona od m.in.:

  • wysokości wskaźnika LTV,
  • wartości zabezpieczenia spłaty kredytu,
  • zdolności kredytowej klienta.

Minimalny okres kredytowania

Brak

Maksymalny okres kredytowania

35 lat

Maksymalny wiek kredytobiorcy w dniu całkowitej spłaty kredytu

65 lat

*wskaźnik obrazujący stosunek zadłużenia do wartości nieruchomości

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku

Kredyt można spłacać wybierając jedną z dwóch dostępnych form rat. Dostępne są raty malejące oraz raty równe. 

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w VeloBanku?

Prowizja od udzielenia kredytu wynosi obecnie 0% dla nowego klienta. 

Oprocentowanie kredytu jest aktualnie stałe na pierwszych 5 lat kredytowania. Oprocentowanie jest dostępne na stronie internetowej banku i aktualizowane na bieżąco. 

Otrzymanie kredytu jest możliwe, jeśli klient pozytywnie przejdzie badanie zdolności kredytowej i znajdzie się w grupie ryzyka akceptowanej przez bank. 

Poza prowizją i oprocentowaniem klient może się spotkać z innymi kosztami kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny VeloDom w VeloBanku – najważniejsze dodatkowe koszty

Czynność

Opłata

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego

0 pp. 

Ubezpieczenie pomostowe*

0 pp.

Ubezpieczenie nieruchomości (oferta bankowa)

0,0426%

Wycena wartości nieruchomości

klient wykonuje własny operat szacunkowy

Wcześniejsza spłata kredytu (częściowa i całkowita)

0 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku

Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w VeloBanku?

Więcej informacji na temat kredytu hipotecznego VeloBanku można otrzymać w oddziale banku lub przez telefon. Po wysłaniu formularza kontaktowego dostępnego na stronie banku lub tej podstronie Bankier.pl, do klienta oddzwoni doradca z informacjami o produkcie.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu mieszkaniowego z okresowo stałym oprocentowaniem, w VeloBank S.A. zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,29%.

RRSO obliczyliśmy przy następujących założeniach: kredyt został wypłacony w całości w jednej transzy, okres kredytowania: 240 miesięcy, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 300 000 zł, LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia): 75%, oprocentowanie stałe w okresie pierwszych 5 lat: 8,43% w skali roku, w dalszym okresie oprocentowanie zmienne wynosi 8,90331% a WIRON 1M Stopa Składana wynosi 5,80331% (według stanu na dzień 15-03-2023 r.), całkowity koszt kredytu 340 922,41 zł (w tym: prowizja: 6000 zł, odsetki 334 903,41 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19 zł, usługi dodatkowe: „konto z pakietem” – opłata za prowadzenie konta w banku 0 zł); liczba rat: 240 – raty równe (bez okresu karencji w spłacie) w wysokości 2 590,19 zł w okresie pierwszych 5 lat a od 6. roku po 2 663,84 zł. W RRSO nie uwzględniono kosztu operatu szacunkowego nieruchomości (koszt nieznany bankowi) – usługa zlecana przez klienta we własnym zakresie, niedostępna za pośrednictwem banku.

Szczegóły oferty

Rodzaj rat
stałe lub malejące
Kwota kredytu
100 000 zł
Okres spłaty
do 30 lat
Marża
2%
Prowizja za udzielenie
0%
Rodzaj klienta
nowy klient indywidualny, stały klient indywidualny
Cel kredytowania
Zakup mieszkania lub domu
Wycena nieruchomości
None zł
Akceptowalne źródła dochodu
umowa o pracę czas nieokreślony, umowa o pracę czas określony, działalność gospodarcza, umowa zlecenie, umowa o dzieło, wynajem nieruchomości, działalność rolnicza, emerytura, renta stała, renta czasowa, kontrakt, dochody z zagranicy
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu mieszkaniowego z okresowo stałym oprocentowaniem, w VeloBank S.A. zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,29%. RRSO obliczyliśmy przy następujących założeniach: kredyt został wypłacony w całości w jednej transzy, okres kredytowania: 240 miesięcy, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 300 000 zł, LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia): 75%, oprocentowanie stałe w okresie pierwszych 5 lat: 8,43% w skali roku, w dalszym okresie oprocentowanie zmienne wynosi 8,90331% a WIRON 1M Stopa Składana wynosi 5,80331% (według stanu na dzień 15-03-2023 r.), całkowity koszt kredytu 340 922,41 zł (w tym: prowizja: 6000 zł, odsetki 334 903,41 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19 zł, usługi dodatkowe: „konto z pakietem” – opłata za prowadzenie konta w banku 0 zł); liczba rat: 240 – raty równe (bez okresu karencji w spłacie) w wysokości 2 590,19 zł w okresie pierwszych 5 lat a od 6. roku po 2 663,84 zł. W RRSO nie uwzględniono kosztu operatu szacunkowego nieruchomości (koszt nieznany bankowi) – usługa zlecana przez klienta we własnym zakresie, niedostępna za pośrednictwem banku. Stałe oprocentowanie kredytu niesie za sobą ryzyko, że wysokość raty może być okresowo wyższa, niż gdyby była ona obliczana na podstawie aktualnego w tym okresie wskaźnika referencyjnego, wykorzystywanego jako indeks w umowie kredytowej (WIRON1M Stopa Składana). Wzrost wartości wskaźnika referencyjnego WIRON 1M Stopa Składana w okresie obowiązywania stałej stopy procentowej może prowadzić do wzrostu raty kredytu po zakończeniu tego okresu i przejściu na oprocentowanie zmienne. Po zmianie formuły oprocentowania na oprocentowanie zmienne ponosisz ryzyko zmiennej stopy procentowej, które polega na tym, że w razie wzrostu wartości wskaźnika referencyjnego, wzrośnie oprocentowanie Twojego kredytu, a tym samym wzrośnie wysokość raty oraz łączny całkowity koszt kredytu. Kalkulację obliczyliśmy na dzień 23.03.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Kwota kredytu
300 000 zł
Okres kredytowania
30 lat
Rata
2 038 zł
RRSO
8%
Marża
2%
Prowizja
0%
Do spłaty
790 609 zł
Weź kredyt