Kredyt gotówkowy w BZ WBK – warunki oferty

Kredyt gotówkowy w Banku Zachodnim WBK może sfinansować dowolny cel. Wysoka kwota maksymalna i długi okres kredytowania to niektóre z cech tego produktu. Bank nie wymaga od klienta założenia konta bankowego ani podpisania umowy ubezpieczenia, jednak posiadacze ROR mają możliwość otrzymania kredytu bez zaświadczeń o dochodach.

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – warunki oferty
Kredyt gotówkowy w BZ WBK – warunki oferty (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Ile można pożyczyć w BZ WBK i na jak długo?

Bank Zachodni WBK przygotował kredyt gotówkowy dla klientów, którym zależy na długim okresie kredytowania. Oferta może przyciągnąć uwagę kredytobiorców również ze względu na wysoką kwotę maksymalną.

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – podstawowe parametry kredytu 

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota kredytu

1 000 zł

Maksymalna kwota kredytu

150 000 zł*

Maksymalna kwota kredytu na oświadczenie

0 zł**

Minimalny okres kredytowania

1 miesiąc

Maksymalny okres kredytowania

120 miesięcy (10 lat)***

*Dotyczy osób nie prowadzących działalności gospodarczej i osiągających dochody z tytułu umowy o pracę. W pozostałych przypadkach kwota maksymalna wynosi 120 000 zł. 

**Dotyczy klientów zewnętrznych.

***Dotyczy kredytu w kwocie nie mniejszej niż 20 000 zł. W pozostałych przypadkach maksymalny okres kredytowania wynosi 72 miesiące.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Bank jest skłonny pożyczyć równowartość 20-krotności osiąganego wynagrodzenia (netto), jednak nie więcej niż wskazana w tabeli kwota maksymalna.

Stali klienci Banku Zachodniego WBK mogą ubiegać się o kredyt bez zaświadczeń o dochodach.

Kredyt gotówkowy – jak złożyć wniosek?

Wniosek o kredyt można złożyć trzema metodami:

 • przez bankowość elektroniczną – opcja dla obecnych klientów banku. Po otwarciu odpowiedniej zakładki, bank przedstawi użytkownikowi kwotę maksymalną pożyczki na podstawie historii rachunku bankowego,
 • przez telefon – w wypełnieniu wniosku pomoże klientowi doradca. W trakcie rozmowy przedstawi wstępną decyzję. Umowę będzie można podpisać w wybranym oddziale,
 • w placówce Banku Zachodniego WBK – w trakcie wizyty doradca poinformuje klienta o decyzji kredytowej. Umowę będzie można podpisać od ręki.

Czytelnicy portalu Bankier.pl mogą również skorzystać z formularza kontaktowego, który można znaleźć po kliknięciu w baner „Wnioskuj o ten kredyt”. Doradca oddzwoni na podany numer telefonu i przedstawi ofertę.

Dla kogo kredyt w BZ WBK?

Skorzystać z oferty kredytu gotówkowego Banku Zachodniego WBK mogą klienci, którzy:

 • ukończyli 18. rok życia,
 • mieszkają na terenie Polski,
 • osiągają stałe, możliwe do udokumentowania dochody,
 • posiadają odpowiednią zdolność kredytową.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy w BZ WBK?

Oprocentowanie oraz prowizja to podstawowe koszty, z którymi musi liczyć klient, decydując się na kredyt gotówkowy w BZ WBK. Ich wysokość jest zależna od różnych czynników.

Wysokość oprocentowania jest podyktowana zdolnością kredytową klienta oraz stopniem ryzyka kredytowego, z jakim bank musi się liczyć udzielając klientowi pożyczki. Te same czynniki mają również wpływ na okres kredytowania. Stopa procentowa, która obejmuje kredyt jest stała i obowiązuje przez cały okres spłaty kredytu. Bank przygotował również obniżoną stawkę dla kredytów do 4 000 zł w ramach promocji (więcej informacji w dalszej części artykułu). 

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – oprocentowanie

Kwota kredytu

Wysokość oprocentowania

Oferta standardowa

Od 1 000 zł do 4 000 zł

10,00 proc.

Od 4 001 zł do 19 999 zł

4,99 – 10,00 proc.

Od 20 000 zł

Okres kredytowania:

 • do 72 miesięcy - 4,99 – 10,00 proc.
 • od 73 do 120 miesięcy - 7,99 – 10,00 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Prowizja jest pobierana w momencie udzielenia kredytu. Bank Zachodni WBK przewiduje możliwość jej kredytowania. W tym wypadku kwota pożyczki zostanie pomniejszona o wysokość prowizji. Klient, który się zdecydował na taką opcję, musi ująć koszty związane z prowizją we wnioskowanej kwocie kredytu.

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – prowizja

Oferta standardowa

Wysokość prowizji

do 9,99 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Prowizja może zostać obniżona, pod warunkiem spełnienia przez kredytobiorcę warunków postawionych w regulaminie obowiązujących promocji (więcej informacji w dalszej części artykułu).

Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Składka pobierana przez BZ WBK zależy od wieku klienta, oceny ryzyka, a także długości okresu kredytowania. Ubezpieczenie naliczane jest jednorazowo od kwoty kredytu z uwzględnieniem prowizji.

Dodatkowe koszty pojawić się mogą przy podpisywaniu aneksu do umowy. Za wcześniejszą spłatę kredytu BZ WBK nie pobiera opłat.

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – promocje

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – promocje

Promocja

Szczegóły

Okres obowiązywania promocji

"Kredyt gotówkowy do 4 tys. zł"

Klienci z dostępem do bankowości elektronicznej i bankowości mobilnej banku mogą złożyć wniosek o promocyjną pożyczkę na KLIK z korzystniejszymi warunkami cenowymi. Parametry kredytu kształtują się następująco:

 • wysokość kredytu - od 1 000 zł do 4 000 zł,
 • oprocentowanie - 7,99 proc. 
 • prowizja - 2,99 proc. (min. 50 zł),  
 • okres kredytowania od 3 do 18 miesięcy. 

Kredyt nie może być przeznaczony na spłatę innych zobowiązań w banku. Oferta dostępna dla klientów z odpowiednią zdolnością kredytową.

do 31 października 2017 r.

"Kredyt na EKOREMONT"

Klient, który chce przeznaczyć kredyt na remont obejmujący przedsięwzięcia energooszczędne określone regulaminem, może otrzymać obniżoną prowizję w wysokości 6,99 proc. (nie mniej niż 50 zł). 

złożenie wniosku do 30 listopada 2017 r. 

Dotycząca sprzedaży łączonej

Klient, który podpisze umowę o kartę kredytową oraz zawnioskuje o kredyt na klik, może otrzymać obniżoną prowizję w wysokości 6,49 proc.

do odwołania

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – informacje dodatkowe

 • Kredyt można spłacić za pomocą rat równych lub rat malejących. 
 • Konto osobiste w BZ WBK nie jest warunkiem otrzymania kredytu, jednak posiadacze rachunków w banku (dostępne np. Konto Godne Polecenia lub Konto Jakie Chcę) mogą ubiegać się o kredyt bez konieczności dostarczenia zaświadczenia o osiąganych dochodach. 
 • Zabezpieczeniem kredytu są dochody osiągane przez klienta, jednak bank może wymagać dodatkowego prawnego zabezpieczenia. 
 • Posiadacze konta osobistego w BZ WBK mogą zaciągnąć promocyjny kredyt gotówkowy na niewielką kwotę na lepszych warunkach cenowych. 
Źródło:
Porównanie kredytów

Informacje o ofercieKalkulacja dla: 10 000 zł, 24 miesiące, równe, ,

Oprocentowanie rzeczywiste: 18,16%
Oprocentowanie nominalne: 10,00%
Prowizja: 649,00 zł
Ubezpieczenie: niewymagane
Zgoda współmałżonka: Dla podanych założeń kredyt można wziąć bez zgody współmałżonka.
Zabezpieczenia: niewymagane
Uwagi:

Karta kredytowa

Sprawdź inne oferty kredytów

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl