Kredyt gotówkowy w BZ WBK – warunki oferty

Kredyt gotówkowy w Banku Zachodnim WBK może sfinansować dowolny cel. Wysoka kwota maksymalna i długi okres kredytowania to niektóre z cech tego produktu. Bank nie wymaga od klienta założenia konta bankowego ani podpisania umowy ubezpieczenia, jednak posiadacze ROR mają możliwość otrzymania kredytu bez zaświadczeń o dochodach.

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – warunki oferty
Kredyt gotówkowy w BZ WBK – warunki oferty (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Ile można pożyczyć w BZ WBK i na jak długo?

Bank Zachodni WBK przygotował kredyt gotówkowy dla klientów, którym zależy na długim okresie kredytowania. Oferta może przyciągnąć uwagę kredytobiorców również ze względu na wysoką kwotę maksymalną.

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – podstawowe parametry kredytu 

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota kredytu

1 000 zł

Maksymalna kwota kredytu

150 000 zł*

Maksymalna kwota kredytu na oświadczenie

0 zł**

Minimalny okres kredytowania

1 miesiąc

Maksymalny okres kredytowania

120 miesięcy (10 lat)***

*Dotyczy osób nie prowadzących działalności gospodarczej i osiągających dochody z tytułu umowy o pracę. W pozostałych przypadkach kwota maksymalna wynosi 120 000 zł. 

**Dotyczy klientów zewnętrznych.

***Dotyczy kredytu w kwocie nie mniejszej niż 20 000 zł. W pozostałych przypadkach maksymalny okres kredytowania wynosi 72 miesiące.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Bank jest skłonny pożyczyć równowartość 20-krotności osiąganego wynagrodzenia (netto), jednak nie więcej niż wskazana w tabeli kwota maksymalna.

Stali klienci Banku Zachodniego WBK mogą ubiegać się o kredyt bez zaświadczeń o dochodach.

Kredyt gotówkowy – jak złożyć wniosek?

Wniosek o kredyt można złożyć trzema metodami:

 • przez bankowość elektroniczną – opcja dla obecnych klientów banku. Po otwarciu odpowiedniej zakładki, bank przedstawi użytkownikowi kwotę maksymalną pożyczki na podstawie historii rachunku bankowego,
 • przez telefon – w wypełnieniu wniosku pomoże klientowi doradca. W trakcie rozmowy przedstawi wstępną decyzję. Umowę będzie można podpisać w wybranym oddziale,
 • w placówce Banku Zachodniego WBK – w trakcie wizyty doradca poinformuje klienta o decyzji kredytowej. Umowę będzie można podpisać od ręki.

Czytelnicy portalu Bankier.pl mogą również skorzystać z formularza kontaktowego, który można znaleźć po kliknięciu w baner „Wnioskuj o ten kredyt”. Doradca oddzwoni na podany numer telefonu i przedstawi ofertę.

Dla kogo kredyt w BZ WBK?

Skorzystać z oferty kredytu gotówkowego Banku Zachodniego WBK mogą klienci, którzy:

 • ukończyli 18. rok życia,
 • mieszkają na terenie Polski,
 • osiągają stałe, możliwe do udokumentowania dochody,
 • posiadają odpowiednią zdolność kredytową.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy w BZ WBK?

Oprocentowanie oraz prowizja to podstawowe koszty, z którymi musi liczyć klient, decydując się na kredyt gotówkowy w BZ WBK. Ich wysokość jest zależna od różnych czynników.

Wysokość oprocentowania jest podyktowana zdolnością kredytową klienta oraz stopniem ryzyka kredytowego, z jakim bank musi się liczyć udzielając klientowi pożyczki. Te same czynniki mają również wpływ na okres kredytowania. Stopa procentowa, która obejmuje kredyt jest stała i obowiązuje przez cały okres spłaty kredytu.  

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – oprocentowanie

Kwota kredytu

Wysokość oprocentowania

Oferta standardowa

Od 1 000 zł do 4 000 zł

10,00 proc.

Od 4 001 zł do 19 999 zł

4,99 – 10,00 proc.

Od 20 000 zł

Okres kredytowania:

 • do 72 miesięcy - 4,99 – 10,00 proc.
 • od 73 do 120 miesięcy - 7,99 – 10,00 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Prowizja jest pobierana w momencie udzielenia kredytu. Bank Zachodni WBK przewiduje możliwość jej kredytowania. W tym wypadku kwota pożyczki zostanie pomniejszona o wysokość prowizji. Klient, który się zdecydował na taką opcję, musi ująć koszty związane z prowizją we wnioskowanej kwocie kredytu.

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – prowizja

Oferta standardowa

Wysokość prowizji

do 9,99 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Prowizja może zostać obniżona, pod warunkiem spełnienia przez kredytobiorcę warunków postawionych w regulaminie obowiązujących promocji (więcej informacji w dalszej części artykułu).

Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Składka pobierana przez BZ WBK zależy od wieku klienta, oceny ryzyka, a także długości okresu kredytowania. Ubezpieczenie naliczane jest jednorazowo od kwoty kredytu z uwzględnieniem prowizji.

Dodatkowe koszty pojawić się mogą przy podpisywaniu aneksu do umowy. Za wcześniejszą spłatę kredytu BZ WBK nie pobiera opłat.

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – promocje

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – promocje

Promocja

Szczegóły

Okres obowiązywania promocji

Dotycząca sprzedaży łączonej

Klient, który podpisze umowę o kartę kredytową oraz zawnioskuje o kredyt na klik, może otrzymać obniżoną prowizję. 

do odwołania

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku

Kredyt gotówkowy w BZ WBK – informacje dodatkowe

 • Kredyt można spłacić za pomocą rat równych lub rat malejących. 
 • Konto osobiste w BZ WBK nie jest warunkiem otrzymania kredytu, jednak posiadacze rachunków w banku (dostępne np. Konto Jakie Chcę) mogą ubiegać się o kredyt bez konieczności dostarczenia zaświadczenia o osiąganych dochodach. 
 • Zabezpieczeniem kredytu są dochody osiągane przez klienta, jednak bank może wymagać dodatkowego prawnego zabezpieczenia. 

RRSO wynosi 15,29%, została wyliczona przy następujących założeniach: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 16 651,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 24 394,50 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 10,00% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która na dzień 08.09.2017 wynosi 1,5% i marży banku w wysokości 8,50 p.p.), całkowity koszt kredytu 7 742,65 zł (w tym: prowizja 1 848,15 zł, odsetki 5 894,50 zł, umowa zawarta na okres 68 miesięcy, 67 miesięczne raty równe w kwocie 358,88 zł, ostatnia rata 349,54 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.09.2017 r. na reprezentatywnym przykładzie. Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizji oraz oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na bzwbk.pl.

Źródło:
Wnioskuj o ten kredyt

Podstawowe informacjeKalkulacja dla: 10 000 zł, 24 miesiące, równe, ,

RRSO: 22,85%
Oprocentowanie nominalne: 10,00%

Wysokość oprocentowania dla kredytów na kwotę wyższą niż 4000 zł może zostać obniżone do poziomu 4,99% w zależności od analizy zdolności kredytowej i oceny ryzyka kredytowego

Prowizja: 999,00 zł
Ubezpieczenie: niewymagane
Zgoda współmałżonka: Dla podanych założeń kredyt można wziąć bez zgody współmałżonka.
Zabezpieczenia: niewymagane

Sprawdź inne oferty kredytów

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz