Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  71,70 zł , zmiana od tamtej pory: -89,48%

Re: Zenek wciąż ma rację

Zgłoś do moderatora
Jeśli pytasz o to, czy jest jakaś spółka zajmująca się tym samym, czyli badaniem nad tymi samymi typami białek - chitynazami, które bada OncoArendi, to nie ma takiej na świecie.
Jest jednak spółka, która rozwija lek w oparciu o ten sam cel biologiczny - celuje w to samo białko (arginazę) i nazywa się Calithera. Ona w rozwoju swojego leku jest ok. rok przed Onco (ich cząsteczka to "odpowiednik" OATD-02) i dokonała już transakcji po I fazie badań klinicznych na 750 mln dolarów z 45 milionowym upfrontem. Wedle badań na zwierzętach, cząsteczka OAT wykazuje jednak większą skuteczność.

Jeśli chodzi o sam model biznesowy, to w Stanach jest wiele spółek tego typu, ale na rynku polskim OAT jest jedyne, bo nie ma segementu usługowego jak Selvita, ani nie produkuje leków generycznych jak Celon, czy Mabion (miejmy nadzieję, że to się w końcu stanie...), tylko skupia się wyłącznie na rozwoju nowych cząsteczek.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MABION 1,62% 7,54 2026-05-21 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.