Mark Mobius wspominał ostatnio o słabości polskiego rynku kapitałowego. To jak dotąd był znak, że nosi się z zamiarem wejścia na dany rynek lub powiększenia zaangażowania. Gdy mówi o sile danego rynku, to zazwyczaj ma zamiar ewakuowania się z niego. To nie jest osoba w typie filantropa, jego wypowiedzi służą konkretnym celom. Nie dajcie się omamiać wypowiedziami tego człowieka, podobny mechanizm stosuje zresztą na tym forum "ck". Tego typu ludzie mają chęć zarabiać wprowadzając innych w błąd, aby jak najtaniej przejmować ich papiery wartościowe.