Dnia 2013-04-12 o godz. 13:27 nwa napisał(a):
> Forum: Giełda
Autor: ~Depp [85.158.138.*], 2013-04-12 12:01
> Powiedz mi dlaczego firma ma być wyceniana na 1, 2, lub 5
> zł skoro tak naprawdę pieniądze, które ewentualnie(
> PRAWDOPODOBNIE ) będzie posiadać , będą z kredytu.
Czy ty
> biorąc kredyt w banku stajesz się bogatszy o kwotę kredytu
> ?
Stajesz się tak naprawdę biedniejszy niż przed kredytem,
> gdyż z automatu masz do oddania kredyt+odsetki.
Aby akcje
> firmy kosztowały o wiele więcej niż obecnie, to trzeba aby
> zarząd pokazał, że dobrze ten kredyt wykorzysta i zarobi na
> tym pieniądze, a do tego to trzeba czasu ( lat ).
Obecnie
> jest to tylko spekulacja i nic więcej.
kredyt na
> mieszkanie wzialem w 2006 r przed boomem mieszkaniowym. w
> 2008r mogle sprzedac mieszkanie z 100% zyskiem.
jesli
> bralbym kredyt w 2008/2009 to bym sie z Toba zgodzil, ale
> obecnie od kilku lat ceny spadaja a oprocentowanie w PL
> jest najwyzsze w europie jak nie na swiecie.
> oprocentowanie kredytu ktory DEPEND dostal jest bardzo
> atrakcyjne wiec oni mogli by niezle zarobic wrzucajac na
> lokate gdzie oprocentowanie w PL dalo by im zarobic.
> ludzie z ML zapewne sprawdzili w co DEP chce zaintwesowac i
> stwierdzili ze to dobry biznes dlatego udzielili kredytu.
> nie wiem ile jestes na gieldzie, ale ja sie nauczylem
> jednego: kupuj plotki sprzedawaj fakty i dla mnie ta
> inwestycja jest bardzo dobra dlatego tu jestem
To nie jest kredyt gotowkowy, wiec zadnej lokaty Depend nie zalozy. Gotowka bedzie wplywac przez konto spolki do zbywcy nieruchomosci. Takie sa zasady. Natomiast absolutna zgoda,ze musiano jankesom przedstawic swietny biznes plan skoro rzesze analitykow zatrudnianych przez ML go zatwierdzilo. Poza tym poczytajcie sobie o Prometheusie, kogo ta firma obsluguje i jakich ma zamoznych klientow. Ona tez ma departament analiz i gdyby wiedzieli, ze wniosek Depend SA jest bez szans nie podejmowaliby sie dzialan w tej sprawie, poniewaz ich zarobek jest prowizyjny.
Mozemy spac spokojnie, bo spolka wzbudza emocje a skala tego kredytu dziala na wyobraznie. Ludzie po tylu lomotach stali sie plochliwi i nieufni i tym tlumacze brak systematycznego wzrostu. Jednak kazde kolejne info rozwiewa watpliowsci. Jestem dobrej mysli i wiem ,ze zarobie na Dependzie. W sumie to juz zarobilem, jednak tu moze byc grubo dlatego siedze i czekam.