Przecież ta nowa stalownia to sasinowy projekt :DD
Nigdy nie powstanie bo to pomysł na wyciągnięcie państwowej kasy przez partyjnych kolesi.
Sens nowej stalowni jest mniej więcej taki jak przekop Mierzei Wiślanej. Najważniejsze, żeby wydać miliardy PLN bo przy okazji miliony popłyną na prywatne konta.
COG jest właśnie po modernizacji swojej stalowni w Gliwicach i wszystko wskazuje na to, że dodatkowy wolumen produkcji uzyskany po modernizacji dostarcza do państwowych hut.
Rynek czeka na oficjalne info o umowie długoterminowej co byłoby bardzo korzystne dla COG i dużo tańsze dla podatników niż budowa nowej stalowni.