Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1 873,00 zł , zmiana od tamtej pory: 53,23%

Re: No USA przycisnelo...

Zgłoś do moderatora
Może wyraziłem się nieprecyzyjnie - ale do bredzenia to daleko.

"Rolowanie" w sensie, ze ktoś już zamyka pozycje H w większej ilości, to nie znaczy, ze otwiera się na M. Skrot myslowy.

Co do dogrywki, to LOP spadl o 700 pozycji, owszem, ale pod koniec fixingu ktoś wystawil ponad 600 kontraktow (nie licze dokładnie, bo nie w tym rzecz) na sprzedaż i na serii H na pewno to nie były otwierane nowe pozycje.

Sila rzeczy, jeżeli LOP spada o 700 pozycji, to netto zamykaly się i S i L po 350 pozycji równo - inaczej LOP nie spadnie. Zatem skoro ktoś z jednej strony rzucil na sprzedaży na fixingu ponad 600 kontraktow (lacznie dobilo bodajże do 824 na sprzedaży) i zamknelo się 700 pozycji (a później na kupnie zostało już w dogrywce prawie 400 kontraktow) to znaczy ze ktoś zamykal pozycje na L i ktoś wykorzystal z okazji i pozamykal tez pozycje na S.

Co ma sens w sumie - ruch od 1740 (przynajmniej na tej serii) się wyczerpuje, natomiast shorty które były brane wcześniej również pozamykano przy niewielkim dość spadku ceny. To by wskazywalo na obawy graczy z S na serii H, ze nie będzie głębszym spadkow w kierunku 1800.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FW20 -0,69% 2 870,00 2025-10-06 17:04:12
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.