Dnia 2016-10-19 o godz. 17:27 ~Fox napisał(a):
> No wiesz Pan.
> Skoro leci na pysk od trzech lat, wieści złe,
> dywidendy dwa - trzy razy mniejsze niż spadki,
> to chyba można się trochę denerwować??
>
> Bacz Pan, że przy rekordowym oprocentowaniu bankowym (1%), wartość
> spółki liczona na podstawie dywidendy (0,39 zł) trzeba szacować
> na 39 zł/sztuka.
>
> Zakładając nawet, że dywidenda będzie o połowę niższa (20 gr), dodając ryzyko (3%),
> w tym dodatkowo skarbówki (1%), wartość akcji powinna wynosić 4,00 zł za sztukę.
> A akcje chodzą po 2,10 zł.
>
> Zatem coś jest nie tak.
> Mocno nie tak i to niepokoi.
>
> Oczywiście sprzedawać nie ma co, w takiej sytuacji, bo możliwe odzyskanie 20-30 gr, a strata
> może ze 2-3 zł.
>
> Jak jest, będziem wiedzieć po propozycji dywidendy.
>
> A, i jeszcze jedno.
> Możliwe jest, że od 2018r. będziemy mieli przez jakieś 3 lata (do kompletnego załamania gospodarczego)
> "jednolity podatek", który obejmie również dochody z dywidendy i w ogóle giełdy.
> Dla niektórych to może być 40-50%.
> Wiedząc to, co więksi akcjonariusze mogą chcieć wycofać kapitał, wywieźć go, lub w ogóle wyjechać na wakacje.
> Do tego jeszcze likwidacja OFE na horyzoncie.
> Więc to może być powodem spadków.
Amen! Podpisuje się pod tym.
I jeszcze pytanie.
Fox, a jak skomentowałbyś (na razie czysto hipotetyczną!) sytuację, gdyby ogłoszono, ze tym razem dywidendy nie będzie?