Forum Księgowość i podatki

Re: Nadpłacone składki ZUS

Zgłoś do moderatora
Czyli w moim przypadku jeśli nadpłacone składki ZUS na ubezpieczenie chorobowe dotyczyły tylko osoby prowadzącej działalność (kod ZUS 0510) i osoby z nią współpracującej (0511), to można te składki odliczyć dopiero w zeznaniu rocznym, czy jednak bezpieczniej jest zrobić tą korektę PIT-u 5 za marzec?