Witam!
Już wyjaśniam!
Przede wszystkim są to składki prowadzącego działalność gospodarczą i dotyczą ubezpieczenia chorobowego (zwrot ok 800zł z kilku lat od 99-2005r, ze względu na wpłatę na ubezpieczenie społeczne po terminie). Składki te (łącznie konto ZUS 51)są co miesiąc odliczane narastająco od dochodu na deklaracji PIT-5.
Czy w tej sytuacji należy potraktować ten zwrot jako przychód?