ale nie zapominaj o tym ze to lek szpitalny gdzie ceny (jak np w UK) spadaja juz o ok 60% ws oryginal.
Spadaja bo jest Celtrion i Sandoz i pewno nadal beda spadaly bo to jest walka o rynek i nikt tutaj sie nie oszczedza.
Zakładanie w takiej sytuacji 20% udzialu dla M, bo "to im sie nalezy" jest badzo zyczeniowe. Pierwsi konkurenci zdobeda to co jest łatwe do przejecia a dla trzeciego gracza (chociaz w sumie te nie bedzie brand nr 3, a raczej 6-7, tylko wytworca nr 3, jesli sie wyrobia w zakladanych terminach) zostana resztki rynku (~5%)z dodatkowo erodujaca cena.
Zakładanie w takiej sytuacji stałych COGSow na poziomie 20% ceny jest po prostu nierowazne, Na wytworzenie trzeba poniesc koszty realne a jak to sie przelozy na % ceny to juz kwestia wynikowa ale raczej bedzie to blizej w okolicach 50%+ niz 20%, bo ceny spadaja.
Trzecie zalozenie ze podzial zysku z Mylanem bedzie na poziomie 50% też nie jest poparte zadnymi danymi, tylko zyczeniowe. Raczej duzy miś nie zgodziłby sie na takie warunki...
Jak to wszystko zdyskontujemy to zysku zostanie w firmie... sporo mniej ..., ale może uda się pokryc koszty Zarządu, ale na to tez nikt nie da gwarancji bo zaraz rusza bonusy za sukces i moga wszystko przejesc.