Nikt nie sprzedaje na ujemnej marży. Znając swoją zakontraktowaną cenę zakupu dokładają procenty i sprzedają. FIFO jest tylko pochodną przesunięcia w czasie pomiędzy przyjęciem konkretnego towaru na magazyn a wydaniem go w wyniku sprzedaży. Tutaj ujemny wynik netto jest bardzo mało prawdopodobny. Efekt FIFO rośnie przy trendzie wzrostowym cen a spada przy spadku cen ale ten efekt to nie jedyny element finalnej marży netto. Nawet przy spadku cen wyrobów BOW i tak zarabia tylko wpływ FIFO na marże jest mniejszy.
Odnośnie cen, rzeczywiście korekta od szczytu, ale cena dalej wyższa niż przed wojną. Profile kupowałem za ok 7,5 PLN netto / kg w piątek. Podtrzymuje że średnia wyjdzie 6-7 PLN/kg w Q2 co przy sprzedaży około 100tyś t da około 700 mln PLN przychodu. Zysk netto dalej uważam że będzie w okolicach 50 mln PLN za Q2.