Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,50 zł , zmiana od tamtej pory: 123,45%

OTL to jedna z niewielu spółek na obecną bessę

Zgłoś do moderatora
To oczywiście moja subiektywna opinia.

OTL cierpi obecnie razem z szerokim rynkiem - wszędzie czerwień. Jednak wg mnie zupełnie niezasadnie, najbliższe kwartały dla spółki zapowiadają się rekordowe, moce przerobowe zapewnione są na poziomie 100% również na najbliższe miesiące. A wszystko to za sprawą węgla (który płynie do nas, jak i wypływa z Polski) oraz zbóż (choć w mniejszym stopniu).

Potwierdza to ostatni wywiad z przedstawicielami spółki lub chociażby prowadzone inwestycje (np. Bumech!) - nie wykładano by tyle milionów, gdyby zapotrzebowanie na usługi spółki miałyby zmniejszyć się w najbliższych kwartałach...

Dlatego uważam, że dekoniunktura i kryzys energetyczny na tej spółce na razie nie straszne, w istocie to one właśnie sprawiają, że jest ona dobrym wyborem na bessę.

Ale wiadomo, każdy robi jak chce.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTLOG -0,61% 32,40 2024-02-29 16:44:27