Kupujący nie kwapią się do kupownaia po obecnych cenach, a sprzedających jest bardzo dużo i mają do sprzedania całkiem sporo akcji. W ostatnich 12 miesiącach mozna była kupić pond 2 mln akcji po aktracyjnej cenie. To sa potencjalni sprzedawcy, którzy spodziewają się zarobku. A kurs jest coraz niżej, więc ew. zarobek mniejszyy. Kupujący jest jeden lub kilku o tyle. Kim sa kupujący, zwłaszcza ten jeden, każdy sie domyśla.
Ja uważam, że grupa zainteresowanych duzych graczy jest krótka. Może sa to członkowie zarządu lub osoby im zyczliwe, któym się nie śpieszy i moga czekać zakupami az kurs spadnie do 3-4 złotych. Moze to byc także nowy, dominujący akcjonarsziu, który akcje zbiera, a gdy juz zbierze 20-25% akcji, wtedy ujawni się (a raczej ujawni się grupa inwestorów), wygna obecny zarząd i być może doprowadzi do likwidacji spólki zarabiając kilkadziesiąt milionów złotych.
Jeśli jest tu obecna spekuła, drobni inwestorzy, to nie ma ich tu zbyt wielu i nie posiadają znaczących pakietów akcji w sumie. Dlaczego tak uważam, dlatego, że obserwacja arkusza zleceń, ich liczby po stronie kupna byał i jest minimalna, najczęściej po jednym zleceniu na konkretnym poziomie cenowym.
Sytuacja wygląd tak, że nie ma tu zainteresowanych wzrostem kursu. Ani członkowie zarzadu lub ich sojusznicy nie są zainteresowani wzrostem kursu, ani tym bardziej ew. nowy inwestor, który i tak może mieć atrakcyjną cenę zakupu (4-5 złotych za akcję). Nieliczna spekuła i dorbnica też nie jest zainteresowana wzrostem kursu. kto jest zainteresowany? Ci, którzy chcą akcje sprzedać, czyli inna spekuła i drobni akcjonariusze. Widzimy, że sytuacja nie jest korzystna dla tych sprzedających, którzy stoją pod presją czasu. Czekali na publikację komunikatu o podpisaniu umowy inwestycyjnej. Komunikat jest, a kurs spadł i to sporo. I spodziewam się, że za kilka dni zacznie się podaż ze strony zniecieprliwionej drobnicy. A na całym kupnie mamy 4-5 k akcji, więc spodziewam sie gwałtownych spakdów kursy, -10-20%. Popyt zacznie się, gdy kurs spadnie do 3-4 złotych. A potem kolejne kółeczko:) I o to chodzi, o to chodzi.
taka jest moja spekulacja.