Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  67,20 zł , zmiana od tamtej pory: -18,75%

Duży parkiet GPW to nie gwarancja sukcesu!

Zgłoś do moderatora
Drodzy Akcjonariusze,

Przejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych nie gwarantuje automatycznej wzrostu wyceny akcji Spółki notowanej. Wycena akcji jest wynikiem wielu czynników, takich jak wyniki finansowe, perspektywy rozwoju, stan rynku, a także sentyment inwestorów. Przejście na rynek główny może przynieść korzyści Spółce, takie jak: większa widoczność, większy dostęp do kapitału i większe zaufanie inwestorów, ale to nie gwarantuje automatycznego wzrostu ceny akcji.

Drodzy Państwo ważne żeby zrozumieć, że wycena akcji zależy od oceny inwestorów i sił rynkowych. Inwestorzy analizują różne czynniki i dokonują swoich własnych ocen i prognoz dotyczących Spółki. Oczywiście, notowanie na głównym rynku może być postrzegane jako pozytywny sygnał, co może przyciągnąć większą uwagę inwestorów i zwiększyć zainteresowanie akcjami Spółki.
 
Jednak rzeczywisty wpływ na wycenę akcji będzie zależał od wyników operacyjnych, strategii Spółki oraz ogólnego stanu rynku.

Dobrym przykładem Szanowni Państwo jest Mennica Polska SA notowana na rynku głównym GPW. Mimo dobry wyników finansowych wycena Spółki jest długoterminowym trendzie w trendzie spadkowym.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MENNICASK 0,37% 54,60 2025-12-05 16:49:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.