Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  22,40 zł , zmiana od tamtej pory: 4,91%

Czy cena jest odpowiednia

Zgłoś do moderatora
Coś wam powiem z zapisem na wezwanie warto poczekać do ostatniego dnia bo zawsze się coś może wydarzyć. Moim zdaniem fundusze to sprzedadzą za tą cenę ponieważ firma jest mocno lewarowana a to obniża jej wycenę w 2014 lewar był 2 krotny i zyski były ładne później firma mocno się lewarowała teraz mamy 5 - krotność, firma ewidentnie potrzebuje grubego zastrzyku kasy bo odsetki ją zjadają i mocno biją w rentowność netto czyli po odliczeniu odsetek podatków itd. z firmą może być coraz gorzej bo odsetki ją zjadają zobaczcie w sprawozdania no nie wygląda to fajnie. Dlatego dyskonto musi być zachowane bo nie widać tu jakiś długoterminowych pozytywów które mogłyby wyciągnąć przyszłe zyski oraz będę to ciągle gadał/pisał bardzo duże zadłużenie które wykańcza firmę. DLATEGO NIE OCZEKUJCIE JUŻ WYŻSZEJ CENY BO JEJ NIE BĘDZIE A FUNDUSZE SIĘ WYSPRZEDAJĄ bo to może być ich jedyna szansa na wyjście z tego biznesu za rozsądną cenę ponieważ lewar jest już tak duży i odsetki że firma nie ma za bardzo się jak rozwijać, odsetki będą rosły i zjadały zyski bo firma nie produkuje tyle gotówki by zmniejszać lewar a jeśli firma ma się dalej rozwijać potrzebuje więcej kapitałów własnych by odsetki jej nie wykańczały i po prostu prawie cała kasa nie wypływała na konta wierzycieli.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PCM 0,00% 23,50 2019-06-17 15:29:22
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.