• Re: wykres, że też ci się chce. Zerknij tu proszę i zobacz siłę Daty Autor: ~bialoczerwony [94.254.145.*]
    Pisałem ci wcześniej, że Czechowicz buduje market place coś podobnego do aliexpress tylko b2b zamiast b2c. Rozumiesz o czym mowa kolego? Handel mydłem i powidłem i nie wiem co cię tak śmieszy w tym artykule z parkietu. Co do wolumenu, dla przykladu weź takie 11bit nikt tego nie chciał po 8-10zł a teraz obroty pół bańki to norma, a bioton a ile takich spółek jest niechcianych, nielubianych aż przychodzi moment że staja sie trendy. I teraz pytanie kiedy kupić taką spółkę czy gdy już cały rynek wie że jest trendy czy gdy jeszcze jest brzydkim kaczątkiem. A że gruby wychodz? Cóż tak działa rynek, gruby nie jest alfą i omegą przykład MCI i Optimusa zamienionego w CdProject dobitnie to pokazuje
  • Re: wykres, że też ci się chce. Zerknij tu proszę i zobacz siłę Daty Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    Białoczerwony, chcę byś miał rację. Serio chcę. Ale sam od miesiecy widzisz, co dzieje sie z mci i datą.

    Rozumiem jednak zasadność i trafność twego pytania: kiedy kupić taką spółkę czy gdy już cały rynek wie że jest trendy czy gdy jeszcze jest brzydkim kaczątkiem? 
    Tu pełna zgoda.

    Pozostaję jednak sceptyczny.
    Mnie to, przynajmniej dziś, wyglada na zabawę jakiegoś insidera, który czekał na ten nius...

  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    i jeszcze coś - zauważyłeś, devil, ze po tym niusie o zabawkach przybyło chętnych z prawej do wywalenia, a jakoś nie przybyło chetnych do kupowania?

    czyżby rynek uznał, ze ten zabawkowy nius to raczej przejaw biznesowej desperacji?
    a moze inwestorzy zaczynają sie zastanawiać, co wkrótce bedzie core businessem spółki?
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~jola [217.153.116.*]
    wykres zaklina rzeczywistość a w tym czsie ktoś łyknął 100k papieru po 3,45.
    Następni muszą brać wyżej
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    tiaa...
    jak ja zaklinam rzeczywistość, to jak nazwać tych, co od lat piszą o 4-7 zetach?...

    a skad wiesz, ze łyknął a nie tylko przemielił?
    bo gdyby łyknął, to byłoby nie nie 3,45 ale co najmniej 3,65...
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    to teraz ma być fuzja z Cobi, Dino czy jakimś Toy Planet?

    Nie zdziwię się, jak na close będzie podbitka (zaryzykuję stwierdzenie, że być wręcz "musi"), a po niej pojawią sie wpisy anali nie znających przebiegu sesji, ze po dzisiejszym info "rynek zareagował entuzjazmem i pozytywnie ocenił rozszerzenie działalności spółki" i takie tam truizmy...
    Zresztą już jest ustawianie zrównoważonych zlecen po 2,5 K na kupnie i sprzedaży...

    Jeśli miałyby być wzrosty, to chyba powinno być jeszcze jakieś nowe "wzmacniajace" pijarowskie info przed raportem, a po nim - jeśli ktoś nie sypnie pekacem - powinno być dalsze mielenie walorem na groszowym wzroscie...

    I znowu serio - devil, nadal za ważniejsze uważam sesje PO raporcie niż te zabawy obecne.
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    kurczę, devil i jola, przyznaję sie do porazki - uległem myśleniu zyczeniowemu i byłem przekonany, ze po takim niusie oraz takim wzroscie wolumenu będzie tylko rakieta na północ na close...

    posypuję głowę popiołem pokutnym...
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~devilek [93.179.224.*]
    nie martw się, ja też się kilka razy pomyliłem :) a tak serio to zgadzam się że po wynikach powinno być coś, tylko nie wiem co. Kurs już tyle razy miał ruszyć a nie ruszył więc nie wiadomo czy teraz będzie inaczej. Kiepsko wygląda sprawa całej GPW i przez ten pryzmat właśnie nawet dobre spółki się kiszą. Mimo to w końcu musi ruszyć, wyniki będą miały większą moc rażenia i może to obudzić jakiegoś potwora.
    Jeszcze to co pisałeś co bym zrobił jakbym miał papier i chciał się go pozbyć, pytanie brzmi ile jest tego papieru ???
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    http://stooq.pl/q/h/?s=abc

    przyjmijmy, ze masz ilość z podprogowych pozycji 4-9,
    a więc od 200 K do 6 M akcji...

    jak więc to sprzedałbyś?...
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~janek [84.10.54.*]
    Tylko po co ? :))))))))
    Sprzedać żeby odkupić drożej ? :))))))))
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~janek [84.10.54.*]
    W sumie podprogowych czy też nie podprogowych :)))))))))
    Takich leszczyków nam trzeba :)))))))
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~devilek [83.16.97.*]
    grubas musi mieć bardzo dużo papierów, jeśli tylko jeden wychodzi od tak długiego czasu ?? nie wiem co o tym myśleć. Wyniki IQ bardzo dobre, za IIQ czyli półroczne też będą... powinny być bardzo dobre a kurs się kisi bo grubas blokuje. Ulica tego nie skupi, bez szans. Musi inny grubas pomóc, czekamy na niego.
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    Jak buldogi zaczynają tak walczyć pod dywanem, to dla drobnych raczej dobrze się nie kończy...

    Też nie wiem, co o tym mysleć i chciałbym, bys miał rację, że jakiś gruby blokuje wzrosty...
    na razie była podbitka na open i wywalenie.
    Sporym wolumenem.  I nagłym.
    Komuś jakby sie śpieszy z pozbyciem waloru...
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    Dnia 2015-08-19 o godz. 09:54 ~devilek napisał(a):
    > grubas musi mieć bardzo dużo papierów, jeśli tylko jeden wychodzi od tak długiego czasu ?? nie wiem co o tym myśleć. Wyniki IQ bardzo dobre, za IIQ czyli półroczne też będą... powinny być bardzo dobre a kurs się kisi bo grubas blokuje. Ulica tego nie skupi, bez szans. Musi inny grubas pomóc, czekamy na niego.

    To co myslisz o porannej zabawie?
    mielenie czy (umówione) wywalenie?
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/proba-odbicia-na-akcjach-bankow-nizszy,51,0,1882931.html

    http://www.parkiet.com/artykul/1437593-Chiny-zlapaly-przeziebienie.html

    http://marketinvest.pl/gielda/komentarze-i-analizy/18-komentarze-walutowe/piotr-kuczynski/9740-sesja-bez-znaczenia

    otoczenie makro też nieciekawe...
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~janek [84.10.54.*]
    Rozumiem nerwowość wykresika :))))))
    W końcu zapowiadał 3,16 :))))))))
    A tu coraz wyżej i dalej od jego obiecanej ceny :)))))))))
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    wklej mój rzekomy post o 3,16 , a natychmiast zniknę z forum

    nerwowo to mi się brzuch trzęsie ze śmiechu, jak wyłazisz z norki i zaczynasz pisać swe gimbazowe kawałki

    a na razie jest nerwowe wywalanie po 3,45 i czuć twój strach przed spadkami
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    http://biznes.pl/gielda/wiadomosci/rynki-czekaja-na-wielki-kryzys/hgj161
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~janek [84.10.54.*]
    Ze słabą pamięcią to udaj się do lekarza :)))))))
    Nie proś mnie o pomoc :)))))
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    daję ci taka okazję, a ty nie chcesz skorzystac?
    do lekarza to ty idź, bo nie tylko masz słabą pamięć, ale jeszcze urojenia

  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~janek [84.10.54.*]
    Poczekaj :))))))
    Niech policzę :))))))
    Sprzedałeś po 3,30, potem była dywidenda ok 11% i kurs wzrósł o 5% :)))))))
    Nie zarobiłeś 16% :)))))))
    no to masz się z czego śmiać :))))))))))))))
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    najpierw wklej post, gdzie pisałem, ze kupiłem i ze sprzedałem...
    lepiej zmień lekarza albo poproś o inne leki, bo paranoja ci sie pogłębia
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~janek [84.10.54.*]
    To chłopaczyno była przenośnia :))))))
    Wszyscy tu wiedzą że nie masz 5 złotych żeby cokolwiek kupić :)))))))

    Nawiązuję do twojego zachwytu nad "skeszowaniem walorka po tak korzystnej cenie" :))))))))
    A rynek pokazał ci środkowy paluszek :)))))))
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    to ty wiesz, co to przenośnia?!
    wow, jestem pod wrażeniem!

    wszyscy to wiedzą, jak od dawna jesteś tu smutnym królem uśredniania i pajacowania

    a co do keszowania - ktoś dziś moze to robi i tobie pokazuje twój ulubiony paluszek

    robisz się nerwowy i agresywny, znaczy boisz się spadków...
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    pewnie widzisz, jak z prawej czekają na twoje uśrednianie

    pokaż, jakiś bogaty kozak i odbierz im akcje

    no i gdzie ten post o 3,16 - to też była twoja paranojo-przenosnia?
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~janek [84.10.54.*]
    Może to a może tamto, śmieszny jesteś :))))))))))
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    pajacuj dalej...
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~janek [84.10.54.*]
    Rozśmieszaj mnie nadal :))))))
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    ciebie nie trzeba rozsmieszać, ty przecież śmiejesz się sam ze swoich dowcipów i paranoi

    te twoje 7 zeta to pewnie tez była przenośnia?...
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~janek [84.10.54.*]
    Nie wykresiku :)))))))
    Powiedziałem że sprzedam jak będzie powyżej 7 i podtrzymuję swoje zdanie :))))))

  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~devilek [83.16.97.*]
    jak pęknie ten baton na 3,47 powinno być dobrze... ktoś tam się mocno ustawił
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    raczej jakis fund (albo kolejny insider?) przemieli, by potem poczekać na cokolwiek z lewej i znów wywalić...

    ciekawe, czy jakiś raport w koncu będzie, bo po poprzednich takich zabawach zadnego raportu nie było, więc było tylko mielenie po d sztuczny obrót...

    na razie wciąż z prawej jest spory nawis podażowy
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~devilek [83.16.97.*]
    ja widzę po obu stronach brak zdecydowania, grubas siadł na 3,47 a drugi ma 3,44 nie wiadomo który grubszy :)) ten który blokuje w końcu się wypruje, może jeszcze w tym miesiącu...
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    jeśli są faktycznie 2 grubasy, to pytanie brzmi: 
    kto tak desperacko i zdecydowanie od dawna wysypuje się, a szczególnie wczoraj i dzis?
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    Dnia 2015-08-19 o godz. 14:57 ~wykres napisał(a):
    > jeśli są faktycznie 2 grubasy, to pytanie brzmi: 
    > kto tak desperacko i zdecydowanie od dawna wysypuje się, a szczególnie wczoraj i dzis?

    Miało być:

    kto tak desperacko i zdecydowanie od dawna wysypuje się, a szczególnie wczoraj i dziś, BY ZDĄŻYĆ WYJŚĆ Z WALORU PRZED RAPORTEM?

  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~devilek [83.16.97.*]
    grubas po lewej ujawnił się wczoraj, nie wykupuje na siłę tylko z ukrytego na 3,44 natomiast po prawej też jest cierpliwy i wykorzystuje okazje jak się po prawej uzbiera. Teraz oboje się sprawdzają :) grubas z prawej czeka na 3,47 lub i też wyżej...
    może być ciekawie bo pewnie się mniejsi zaczną dopinać.
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [80.108.10.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    Dnia 2015-08-19 o godz. 11:00 ~janek napisał(a):
    > Rozumiem nerwowość wykresika :))))))
    > W końcu zapowiadał 3,16 :))))))))
    > A tu coraz wyżej i dalej od jego obiecanej ceny :)))))))))

    no i wykrakałeś sobie...
    chciałeś 3,16, a tu proszę - 3,08...
    close 3,15...
    podkuliłeś ogonek i cicho siedzisz w norce...
    szlag trafił cały zysk z dywidendy...
    i rynek znowu pokazał to bie srodkowy paluszek...

    ale rozumiem twą frustrację - taki spadek i do tego śmiech wykresa z twych przenosni...
    wciąż daleko do 7 zeta, za to coraz blizej do 6 zeta - za dwie akcje...

    Ale ty pewnie, jako specjalista od łapania dołków, dziś uśredniałeś zakupami po 3,08...
    No i juz jesteś zarobiony, prawda?
    A średnią masz teraz pewnie 3,10 albo nawet 3,09...

    a tak serio - teraz to wszystko pryszcz, o ile po raporcie nastąpi STABILNY wzrost wolumenu na stabilnym boczniaku BEZ GŁUPAWYCH PODBITEK
    wtedy jest szansa na stabilizację kursu i nadzija na wzrost pod najważniejsze (moim zdaniem) wyniki tego roku - za 3Q.
    To będzie najb. obiektywna ocena spółki przez rynek (o ile znów nie będzie takich globalnych zawirowań jak dziś)
  • Re: zaczyna sie podbieranie Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    poprawka - zawyżyłem close...

    było tylko 3,13...
    i wywalił ktoś w dogrywce po tej cenie ponad 11 K...

    czyżby forumowy specjalista od przenośni (oraz usredniania) zrealizował zysk po zakupie za 3,08?...

[x]
ABCDATA 0,00% 0,00 1970-01-01 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.