Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Obecnie z kredytu na oświadczenie mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. To forma kredytu z najmniejszą ilością formalności do załatwienia. Kredytobiorca musi jedynie oświadczyć, jakie wpływy miesięczne uzyskuje – bez dodatkowych dokumentów od pracodawcy i instytucji podatkowych.

Kredyt na oświadczenie gwarantuje krótszą procedurę przyznawania kredytu, ponieważ kredytobiorca nie musi przedkładać bankowi grubej dokumentacji do analizy zdolności kredytowej. W szczególnie łatwej sytuacji są ci, którzy szukają kredytu na oświadczenie w banku, w którym posiadają konto osobiste, na które przelewają wynagrodzenie.

Kredyt na oświadczenie - gdzie i jak wziąć kredyt na oświadczenie? (YAY Foto)

Czytaj: W jakim banku założyć konto?

Kredyt na oświadczenie – gdzie?

Gdzie wziąć kredyt na oświadczenie? Kredyt na oświadczenie można znaleźć w wielu bankach działających w Polsce. Oferują je m.in. PKO BP, BZ WBK, Getin Bank czy mBank. Dziś takie kredyty sprzedawane są nawet w formie zdalnej – przez internet. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie danej instytucji i czekać na decyzję kredytową wraz z umową do podpisania. Wprowadzenie kredytów na oświadczenie online jeszcze bardziej usprawniło cały proces – niektóre banki deklarują, że decyzja i zawarcie umowy o kredyt gotówkowy online może zająć zaledwie kilka minut.

Szukasz kredytu lub pożyczki?
  • Jesteś zmęczony szukaniem?
  • Masz dość porównywania i analizowania?
  • Zależy Ci na czasie?

Zaświadczenie czy oświadczenie

Chociaż stanowią o tym samym, każdy kredytobiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w rzeczywistości to dwa oddzielne dokumenty. Banki często proszą o zaświadczenia potwierdzające prawdziwość informacji, które z punktu widzenia klienta są nieistotne lub łatwe do zweryfikowania. Dlatego też kredyty i pożyczki na oświadczenie pozwalają zaoszczędzić wiele problemów. Warto również pamiętać, że uzyskanie części zaświadczeń wiąże się z dodatkowymi kosztami, więc lepiej ich uniknąć. Należy jednak pamiętać, że w przypadku oświadczenia niezgodnego ze stanem faktycznym może wiązać się to nawet z odpowiedzialnością karną.

Zdolność kredytowa w przypadku kredytu na oświadczenie

Im mniejsza liczba dokumentów, które obiektywnie ocenią naszą zdolność kredytową, tym gorsze warunki bank nam niestety zaproponuje. Kredyty na oświadczenie nie są udzielane na wysokie kwoty i czasami bank nie pożyczy nam w takiej formule więcej niż kilka tysięcy złotych. Oczywiście można spotkać się z reklamami kredytów na oświadczenie na 200 000 zł, ale nierzadko to tylko wabik. Po wczytaniu się w szczegóły oferty okazuje się, że maksymalna kwota dostępna jest tylko po przedłożeniu odpowiednich zaświadczeń od pracodawcy.

Warto pamiętać, że zgodnie z prawem banki są zobowiązane do oceny zdolności kredytowej każdego kredytobiorcy. Wnioskując o kredyt na oświadczenie należy mieć więc świadomość, że również nie unikniemy takiej procedury, będzie jednak zdecydowanie prostsza i szybsza. Jeżeli zdolność kredytowa nie pozwoli na uzyskanie kredytu w banku, nie oznacza to, że nie mamy już żadnej możliwości pozyskania dodatkowych środków. Szczególnie duże nadzieje na fundusze dają pożyczki na oświadczenie.

Pożyczka na oświadczenie

Udzielaniem pożyczek na oświadczenie zajmują się instytucje spoza sektora bankowego. Wiele firm pożyczkowych specjalizuje się w udzielaniu środków bez zaświadczeń z miejsca pracy. W procesie oceny klienta często pomijają również weryfikację baz BIK, BIG czy KRD. Daje to bardzo duże możliwości zdobywania dodatkowych funduszy w przypadku osób, które dysponują mniejszym kapitałem. Zdobycie pożyczki na oświadczenie jest stosunkowo łatwe, a dzięki korzystaniu z najnowszych technologii cały proces wnioskowania i otrzymania środków może zamknąć się w ciągu kilkudziesięciu minut i przebiegać w pełni wyłącznie w Internecie.

Przeczytaj: Oferty kredytów na różne wartości

Kredyt dla firm na oświadczenie

Banki zaczęły kierować ofertę kredytów na oświadczenie także do klientów firmowych. Uproszczone formalności stosowane są szczególnie często w przypadku kredytów na bieżącą działalność– czyli ponownie służą do finansowania krótkookresowych potrzeb na niewielkie kwoty, ale tym razem dla przedsiębiorstw.

Ograniczenie formalności jest w tym przypadku firm istotne, ponieważ nawet drobne zatory pieniężne mogą negatywnie wpływać na kondycję przedsiębiorstwa i konieczność czasowego wstrzymania procesów.

Jak wygląda uzyskanie kredytu dla firm?

Chociaż przedsiębiorcy odpowiadają w znacznej mierze za dobrobyt całego społeczeństwa, często spotykają się z dużymi problemami formalnymi. Ten problem jest szczególnie zauważalny w relacjach z bankami. Z reguły przedsiębiorstwa muszą udokumentować w banku brak zaległości wobec organów podatkowych. Służą do tego specjalne zaświadczenia z ZUS i US. Do tego do dochodzą sprawozdania finansowe – odpowiednie dla rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej i przyjętej formy opodatkowania. Poza tym - wiele osób prowadzących od niedawna swoją działalność może spotkać się z decyzją odmowną wyłącznie ze względu na krótki staż.

Wnioskowanie o kredyt dla firm wiąże się więc z bardzo dużą liczbą formalności, które nie tylko wydłużają cały proces, ale są również problemem organizacyjnym. Przedsiębiorca chcący uzyskać dodatkowe środki musi nastawić się na starcie z biurokracją i skomplikowane procedury. Dobrym sposobem na uniknięcie części z nich będzie kredyt dla firm na oświadczenie.

Oświadczenie przedsiębiorcy

To, co może przyspieszyć uzyskanie kredytu dla firm jest oświadczenie o niezaleganiu wobec ZUS i US. Przedsiębiorca pod groźbą kary deklaruje w ten sposób, że na bieżąco uiszcza wszelkie składki i podatki w terminie. Dzięki temu oszczędza sporo czasu, wydatków i nerwów, a decyzja o przyznaniu kredytu dla firm na oświadczenie zostaje podjęta szybciej.

To jednak w przypadku firm jedyne udogodnienie w przypadku kredytów dla firm na oświadczenie. Czasami taka forma kredytowania pociąga za sobą jednak konieczność przedłożenia bankowi dodatkowego zabezpieczenia spłaty kredytu – np. w formie depozytu lub zastawu.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-10-07

Minimalne wynagrodzenie 2020. Najniższa krajowa netto i brutto

Wysokość dochodów to jeden z najważniejszych bodźców skłaniających do podjęcia zatrudnienia. Jednocześnie te nie mogą być niższe od pensji minimalnej. Warto dowiedzieć się, ile wynosi najniższa krajowa netto i brutto.

2020-10-07

Średnia krajowa: ile wynoszą średnie zarobki w Polsce?

Jednym ze wskaźników, pozwalających na ocenę zarobków i ich poziom na przestrzeni lat, jest przeciętne wynagrodzenie, czyli popularna średnia krajowa. Warto dowiedzieć się, jak jest ustalana oraz na co ma wpływ.

2020-09-29

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki

Własna działalność gospodarcza to marzenie bardzo wielu osób. Poważnym problemem może stać się jednak brak funduszy na start. Warto wówczas pomyśleć o kredycie dla nowych firm.

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.