Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Świat gier video ma nam niezwykle dużo do zaoferowania. Oprócz tysięcy godzin świetnej rozrywki daje również niezwykle łatwy dostęp do dowolnego tytułu. Jedną z takich opcji są subskrypcje xbox gold.

Rynek gier rozwija się w nieprawdopodobnym tempie. Studia deweloperskie oddają do naszej dyspozycji coraz bardziej zaawansowane technicznie produkcje, które wciągają w świat swojej narracji i pozwalają na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Coś dla siebie znajdą fani każdego gatunku i typu rozrywki. Możemy przy tym korzystać z wirtualnej rzeczywistości w niemal dowolny sposób: obok klasycznej rozgrywki na komputerze oddane grono fanów mają również konsole do gier, w tym produkowany przez Microsoft Xbox. Jedną z jego największych zalet jest możliwość korzystania z bogatych zasobów Xbox Live Gold, która nie tylko pozwala na rozgrywkę z innymi osobami w sieci, ale daje również dostęp do biblioteki Games with Gold. Jeżeli dodać do tego jeszcze większe możliwości drzemiące w usłudze Game Pass i Game Pass Ultimate, otrzymujemy tysiące godzin mierzenia się z cyfrowymi wyzwaniami bez konieczności poświęcania dużych środków. Znakomitym sposobem na ich opłacenie jest karta przedpłacona Xbox, którą możemy również podarować bliskiej nam osobie.

Karta przedpłacona Xbox: łatwy dostęp do Xbox Live Gold i Game Pass Ultimate (fot. Nick Adams / FORUM)

Karta przedpłacona Xbox: do czego daje dostęp?

Użytkownicy konsoli Xbox mają całkiem sporo powodów do zadowolenia. Dostęp do najnowszych gier nie zawsze wiąże się dla nich z koniecznością ich kupowania w postaci fizycznej lub elektronicznej. Mogą również korzystać z potencjału trzech usług wprowadzonych przez firmę Microsoft oraz specjalnej biblioteki EA:

  • Xbox Live Gold: podstawowym zadaniem tego pakietu jest udostępnienie graczom rozgrywki online. Subskrypcja jest więc konieczna, aby mierzyć się z innymi w trybie multiplayer. To jednak nie wszystko. W ramach Xbox Live Gold zyskujemy również dostęp do Games with Gold, czyli udostępnianych każdego miesiąca pakietów gier, których łączna roczna wartość wynosi 700 USD. Oprócz tego subskrybenci mogą liczyć również na promocyjne oferty gier w ramach Deals with Gold.
  • Xbox Game Pass: nikomu nie trzeba tłumaczyć mechanizmu, który wykorzystuje Netflix i inne serwisy streamingowe. W zamian za miesięczną opłatę zyskujemy w nich nieograniczony dostęp do filmów i seriali. W taki sam sposób działa również Game Pass. Obecnie można ograć ponad stu tytułów. Wśród nich znajdziemy zarówno starsze produkcje, jak i wielkie hity, takie jak GTA V czy Wiedźmin III.
  • Game Pass Ultimate: olbrzymie możliwości daje połączenie Xbox Live Gold i Game Pass w postaci Game Pass Ultimate. Oprócz konsolowych możliwości możemy je rozszerzyć również na komputery z systemem Windows: na nich także skorzystamy z możliwości gry online i olbrzymiej biblioteki wypełnionej ciekawymi tytułami.
  • EA Access: zasoby możemy rozszerzyć również o tytuły ze stajni słynnego studia Electronic Arts. W tym celu możemy skorzystać z karty przedpłaconej Xbox EA Access.

Różne karty przedpłacone Xbox

Do dyspozycji graczy oraz osób, które chcą sprawić im przyjemność, pozostaje kilka opcji. Dzięki temu możemy dostosować kartę przedpłaconą Xbox one do indywidualnych oczekiwań i preferencji. Można skorzystać m.in. z:

  • karty przedpłaconej Xbox Live Gold. Ta występuje w kilku dostępnych planach: możemy kupić w ten sposób zarówno miesięczny, trzymiesięczny, jak i półroczny lub roczny dostęp do usługi.
  • Karty przedpłaconej Xbox Game Pass: w tym przypadku również to my decydujemy, na jaki okres karta przedpłacona Xbox one pozwoli na dostęp do usługi.

To jednak nie wszystkie możliwości, jakie zyskujemy dzięki karcie przedpłaconej Xbox. Można wybrać również produkt, który umożliwi graczowi dowolne korzystanie z zasobów sklepu Microsoft dostępnego z poziomu zarówno konsoli, jak i przeglądarki. Karta przedpłacona Xbox pozwala na kupowanie gier, dodatków i subskrypcji, korzysta się z niej przy tym jak z normalnej metody płatności. To także spore ułatwienie dla osób, które szukają sprawdzonego pomysłu na prezent dla gracza: w ten sposób będzie mógł spożytkować środki dokładnie w taki sposób, jaki uzna za najlepszy.

Szukasz środków na zakup konsoli? Pomoże Ci w tym kredyt gotówkowy

Zalety kart przedpłaconych

Korzystanie z karty przedpłaconej Xbox ma wiele zalet, które sprawiają, że okaże się przydatna nie tylko w charakterze podarunku na każdą okazję:

  • Bezpieczeństwo: standardowo dokonując zakupów w sklepie Microsoftu, mamy do dyspozycji kilka propozycji, w tym przede wszystkim podanie numeru karty kredytowej lub debetowej. To wprawdzie spora wygoda, ale wiele osób obawia się o bezpieczeństwo swoich środków. Całkiem słusznie. Karty przedpłacone Xbox są znakomitym sposobem na uniknięcie konieczności dzielenia się bardzo wrażliwymi danymi.
  • Kontrola nad wydatkami: kolejnym minusem powiązania swojego konta na konsoli z kartą kredytową może stać się automatyczne odświeżanie subskrypcji. Jeżeli nie wyłączymy tej opcji, środki za następny okres po prostu zostaną pobrane z naszego konta. W przypadku korzystania z karty przedpłaconej Xbox One jest inaczej. Jeżeli wykupimy w ten sposób samą subskrypcję, ta po tym czasie wygaśnie (o ile nie podamy innych metod płatności). Jeżeli natomiast będziemy korzystać z karty przedpłaconej Xbox jako metody płatności, środki będą zużywane do jej limitu.
  • Łatwy dostęp: karty przedpłacone Xbox są ogólnodostępne. Znajdziemy je w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. W mgnieniu oka możemy więc je kupić i skorzystać z podanego na nich kodu.
  • Prosta obsługa: skorzystanie z karty przedpłaconej Xbox jest bardzo proste i bez problemu poradzi z nim sobie każdy użytkownik konsoli. Wystarczy, że przepiszemy widniejący na niej kod w odpowiednim miejscu albo z poziomu samego Xbox-a, albo w przeglądarce, posługując się kontem Microsoft.

Dobry pomysł na prezent

Bogata oferta kart przedpłaconych Xbox to oczywiście znakomity pomysł na prezent, który z pewnością spodoba się każdemu graczowi posiadającemu konsolę wyprodukowaną przez Microsoft. Dzięki niej – niezależnie od tego, czy będzie w elektronicznej czy fizycznej formie, zyska możliwość spożytkowania środków zgodnie z własnymi potrzebami. Każda z wymienionych kart stanie się dla niego przy tym nieocenionym wsparciem podczas podbijania kolejnych wirtualnych światów. To również znakomity pomysł na prezent last minute: w końcu kartę przedpłaconą Xbox kupimy w wielu sklepach, nawet w popularnych sklepach spożywczych, zawsze możemy skorzystać przy tym z możliwości e-zakupów.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-09-22

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Liga Mistrzów: gdzie oglądać? Liga mistrzów w TV i internecie

Piłka nożna to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Uwagę milionów kibiców przykuwa przede wszystkim Liga Mistrzów. Gdzie oglądać mecze? Istnieje kilka sprawdzonych, legalnych sposobów.

Kredyt z poręczycielem. Jakie są obowiązki żyranta?

W niektórych przypadkach zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie finansowania we wnioskowanej wysokości. Wówczas z pomocą może przyjść poręczyciel, zwany również żyrantem.

Intercyza: co to? Intercyza a długi

Widmo zadłużenia może spędzać sen z powiek, zwłaszcza jeżeli może dotyczyć majątku obojga małżonków. Warto dowiedzieć się, jak działa intercyza oraz w jakich sytuacjach okaże się skuteczna.

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.