Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!

Przelew z telefonu na konto bankowe to rozwiązanie funkcjonalne, wygodne, całkowicie bezpieczne. Do jego wykonania w zasadzie potrzebny jest tylko rachunek bankowy z zapewnionymi środkami oraz telefon z połączeniem z Internetem.

Przelew środków z telefonu na konto bankowe bywa określany jako BLIK. Znajduje się w ofercie większości instytucji bankowych, które działają w Polsce. Operacyjnie zrealizowanie tego przelewu jest proste, szybkie.

Jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe? Czy da się? (fot. onephoto / YAY Foto)

Czy można przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe?

Oczywiście przelanie pieniędzy z telefonu na konto bankowe jest możliwe. W tym zakresie należy jednak:

 • pobrać specjalną aplikację wybranego banku do realizowania płatności za pośrednictwem telefonu,
 • posiadać połączenie z telefonu z Internetem,
 • mieć zapewnione środki na koncie,
 • posiadać numer telefonu osoby, do której chcemy przelać środki.

Realizując przelew z telefonu na konto bankowe, konieczne jest:

 • zalogowanie się do aplikacji z panelu głównego telefonu,
 • wprowadzenie numeru telefonu osoby, do której ma być wykonany przelew,
 • podanie kwoty przelewu,
 • zatwierdzenie przelewu.

Pieniądze z telefonu na konto bankowe są przesyłane natychmiast, gdy nadawca i odbiorca tej płatności mają rachunki w tożsamych bankach. Zatem, jak więc widać można przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe i nie jest to trudne.

Analizowana operacja, w której są przesyłane pieniądze z telefonu na konto bankowe, jest w pełni bezpieczna. Początkowo, jak wskazano powyżej, budziła liczne wątpliwości. Obecnie jednak systemy bezpieczeństwa banków w zakresie transakcji tej postaci są bardzo rozbudowane, innowacyjne i ustawiczne doskonalone. Zatem, ryzyko korzystania z tej postaci formy realizowania przelewu jest znikome. Tak realizując przelew, jego nadawca zyskuje dużo oszczędności czasu, nie musi mieć również dostępu do komputera, by sprawnie i szybko wykonać przelew. To rozwiązanie bardzo rekomendowane przez ludzi prowadzących aktywny tryb życia, mobilnych, przebywających dużo czasu poza domem, biurem.

Czy można zrobić przelew z telefonu na konto bankowe i zapłacić za rachunek w sklepie, restauracji?

Pieniądze z telefonu na konto bankowe odbiorcy trafiają, dzięki zastosowaniu kody BLIK. Ma taka płatność tożsame skutki, jak płacenie za rachunek kartą płatniczą.

W tym przypadku konieczne jest:

 • wygenerowanie specjalnego kodu BLIK za pośrednictwem aplikacji mobilnej danego banku,
 • wprowadzenie uzyskanego kodu do terminala płatniczego np. w sklepie, restauracji, musi to być jednak zrealizowane sprawnie, gdyż tylko 120 sekund wygenerowany kod pozostaje ważny,
 • potwierdzenie za pośrednictwem aplikacji mobilnej transakcji, gdzie uprzednio został wygenerowany kod BLIK.

Płacenie z BLIKIEM to duże udogodnienie. Tej postaci płatności w większości banków, gdzie są dostępne, są bezprowizyjne. Cały czas obserwuje się rozszerzenie katalogu podmiotów, które akceptują takie przelewy. Obecnie są one już akceptowane na Poczcie Polskiej i w wielu urzędach. Przelew z BLIK może być realizowany jako forma zapłaty również w czasie zakupów, zarówno w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych.

Kiedyś przelew z telefonu na konto bankowe wydawał się abstrakcją. Obecnie realizowanie takich przelewów jest akceptowalne, dopuszczalne. Są to bezpieczne formy płatności, z których korzysta codziennie coraz więcej osób. Oferta banków w zakresie obsługi tej postaci przelewów również jest coraz szersza, kolejne instytucje zapowiadają  uruchomienie tej formy płatności. Istotne jest, że aby przelewać środki z telefonu na konto bankowe wystarczy posiadać tylko smartfon z dostępem do Internetu i rachunek bankowy z zapewnionymi na nim środkami.

Sprawdź także:

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-05-23

Jak założyć bezpiecznie konto bankowe przez internet?

Obecnie klienci mają możliwość nie tylko korzystania z bankowości internetowej, ale również zlożenia wniosku o konto przez internet.

2019-05-19

Jak wyczyścić raport BIK?

Informacje znajdujące się w bazie BIK są ważne z perspektywy każdej instytucji finansowej, a zwłaszcza banku, która musi zdecydować czy klient starający się o kredyt jest godny zaufania. To właśnie raport BIK może zdecydować o tym czy otrzymamy wsparcie finansowe o jakie wnioskujemy. Dlatego też, jeśli znajdują się w nim informacje, które przedstawiają nas w nie najlepszym świetle, zaczynamy się zastanawiać jak wyczyścić taki raport i czy w ogóle jest to możliwe?

2019-05-16

Co to jest raport BIK i jak go można sprawdzić?

Każda osoba starająca się o pożyczkę, zdaje sobie sprawę z tego, iż bank lub firma pożyczkowa będzie chciała skrupulatnie sprawdzić jej wiarygodność jako pożyczkobiorcy. W związku z tym, dla instytucji finansowych bardzo ważne są informacje dotyczące przeszłych zadłużeń takiego klienta oraz sposobu w jaki je spłacał. I właśnie z tego powodu, tak duże znaczenie mają dane na nasz temat zgromadzone w BIK. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej bazy, a także poznać sposoby na sprawdzenie naszego własnego raportu BIK.

Numer konta bankowego - gdzie jest, ile ma cyfr?

Numer konta bankowego składa się z 26 cyfr, które zapisywane są według pewnego schematu. Możemy z nich odczytać, w jakim banku dany rachunek jest prowadzony oraz sprawdzić, czy konto bankowe, na które chcemy przelać pieniądze, jest prawidłowe.

Darmowe konto bankowe - czy na pewno jest bezpłatne?

Ci, którzy już posiadają konto bankowe wiedzą doskonale, że w 100% darmowe konta praktycznie nie istnieją. Banki dawniej oferowały możliwość prowadzenia darmowego rachunku po spełnieniu określonych w regulaminie warunków, a w tej chwili nie płacimy do określonego momentu. Dlaczego więc tak wiele firm reklamuje swoje oferty jako konto darmowe? Co warto wiedzieć na ten temat?

Przelew na telefon - jak działa? Sposoby korzystania, BLIK

Obecnie powstaje wiele innowacji w dziedzinie realizowania przelewów. Mają one na celu dopasowanie jeszcze bardziej oferty banków do oczekiwań Klientów. Nowością jest przelew na telefon. Sprawdź, jak go zrealizować

Darmowe przelewy zagraniczne i natychmiastowe

Większość banków oferuje darmowe przelewy, jeśli zlecamy je samodzielnie za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej. Takie transfery ograniczone są jednak do terenu Polski i trafiają do odbiorcy z pewnym opóźnieniem. Darmowe przelewy natychmiastowe i zagraniczne znajdziemy tylko w niektórych instytucjach.

Ikona informacji
poradniki