Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Przelew z telefonu na konto bankowe to rozwiązanie funkcjonalne, wygodne, całkowicie bezpieczne. Do jego wykonania w zasadzie potrzebny jest tylko rachunek bankowy z zapewnionymi środkami oraz telefon z połączeniem z Internetem.

Przelew środków z telefonu na konto bankowe bywa określany jako BLIK. Znajduje się w ofercie większości instytucji bankowych, które działają w Polsce. Operacyjnie zrealizowanie tego przelewu jest proste, szybkie.

Jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe? Czy da się? (fot. onephoto / YAY Foto)

Czy można przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe?

Oczywiście przelanie pieniędzy z telefonu na konto bankowe jest możliwe. W tym zakresie należy jednak:

 • pobrać specjalną aplikację wybranego banku do realizowania płatności za pośrednictwem telefonu,
 • posiadać połączenie z telefonu z Internetem,
 • mieć zapewnione środki na koncie,
 • posiadać numer telefonu osoby, do której chcemy przelać środki.

Realizując przelew z telefonu na konto bankowe, konieczne jest:

 • zalogowanie się do aplikacji z panelu głównego telefonu,
 • wprowadzenie numeru telefonu osoby, do której ma być wykonany przelew,
 • podanie kwoty przelewu,
 • zatwierdzenie przelewu.

Pieniądze z telefonu na konto bankowe są przesyłane natychmiast, gdy nadawca i odbiorca tej płatności mają rachunki w tożsamych bankach. Zatem, jak więc widać można przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe i nie jest to trudne.

Analizowana operacja, w której są przesyłane pieniądze z telefonu na konto bankowe, jest w pełni bezpieczna. Początkowo, jak wskazano powyżej, budziła liczne wątpliwości. Obecnie jednak systemy bezpieczeństwa banków w zakresie transakcji tej postaci są bardzo rozbudowane, innowacyjne i ustawiczne doskonalone. Zatem, ryzyko korzystania z tej postaci formy realizowania przelewu jest znikome. Tak realizując przelew, jego nadawca zyskuje dużo oszczędności czasu, nie musi mieć również dostępu do komputera, by sprawnie i szybko wykonać przelew. To rozwiązanie bardzo rekomendowane przez ludzi prowadzących aktywny tryb życia, mobilnych, przebywających dużo czasu poza domem, biurem.

Czy można zrobić przelew z telefonu na konto bankowe i zapłacić za rachunek w sklepie, restauracji?

Pieniądze z telefonu na konto bankowe odbiorcy trafiają, dzięki zastosowaniu kody BLIK. Ma taka płatność tożsame skutki, jak płacenie za rachunek kartą płatniczą.

W tym przypadku konieczne jest:

 • wygenerowanie specjalnego kodu BLIK za pośrednictwem aplikacji mobilnej danego banku,
 • wprowadzenie uzyskanego kodu do terminala płatniczego np. w sklepie, restauracji, musi to być jednak zrealizowane sprawnie, gdyż tylko 120 sekund wygenerowany kod pozostaje ważny,
 • potwierdzenie za pośrednictwem aplikacji mobilnej transakcji, gdzie uprzednio został wygenerowany kod BLIK.

Płacenie z BLIKIEM to duże udogodnienie. Tej postaci płatności w większości banków, gdzie są dostępne, są bezprowizyjne. Cały czas obserwuje się rozszerzenie katalogu podmiotów, które akceptują takie przelewy. Obecnie są one już akceptowane na Poczcie Polskiej i w wielu urzędach. Przelew z BLIK może być realizowany jako forma zapłaty również w czasie zakupów, zarówno w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych.

Kiedyś przelew z telefonu na konto bankowe wydawał się abstrakcją. Obecnie realizowanie takich przelewów jest akceptowalne, dopuszczalne. Są to bezpieczne formy płatności, z których korzysta codziennie coraz więcej osób. Oferta banków w zakresie obsługi tej postaci przelewów również jest coraz szersza, kolejne instytucje zapowiadają  uruchomienie tej formy płatności. Istotne jest, że aby przelewać środki z telefonu na konto bankowe wystarczy posiadać tylko smartfon z dostępem do Internetu i rachunek bankowy z zapewnionymi na nim środkami.

Sprawdź także:

Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Przelew na telefon - jak działa? Sposoby korzystania, BLIK

Obecnie powstaje wiele innowacji w dziedzinie realizowania przelewów. Mają one na celu dopasowanie jeszcze bardziej oferty banków do oczekiwań Klientów. Nowością jest przelew na telefon. Sprawdź, jak go zrealizować

2018-11-17

Jak sprawdzić właściciela konta bankowego? Sposoby

Wysłanie przelewu na zły rachunek rozliczeniowy to w zasadzie błąd społeczny, który każdemu kiedyś się przydarzył. Wówczas pojawia się problem, jak sprawdzić właściciela konta bankowego? Jest na to kilka sposobów, warto sprawdzić je.

2018-11-17

Numer konta bankowego - gdzie jest, ile ma cyfr?

Numer konta bankowego składa się z 26 cyfr, które zapisywane są według pewnego schematu. Możemy z nich odczytać, w jakim banku dany rachunek jest prowadzony oraz sprawdzić, czy konto bankowe, na które chcemy przelać pieniądze, jest prawidłowe.

Przelew internetowy - ile idzie? Jak wypełnić przelew online?

Zrealizowanie przelewu internetowego to wygodnie bardzo wygodne, z którego korzysta coraz więcej osób. Przelew online pozwala na szybkie zrealizowanie rozliczenia, bez konieczności udawania się do oddziału banku, czy agencji płatniczej. Sprawdź, jak wykonać taki przelew.

Kredyt odnawialny - na czym polega? Jak spłacić?

Kredyt odnawialny to dodatkowe środki podpięte do konta osobistego. Gdy na rachunku skończą nam się pieniądze, schodzimy pod kreskę i zaczynamy korzystać z pieniędzy banku. Zobacz jak działa i jak spłacić kredyt odnawialny.

W jakim banku konto – bankowe, osobiste? Najkorzystniejsze oferty

Konto osobiste pozwala wygodnie zarządzać finansami osobistymi – rozliczać się bezgotówkowo, oszczędzać, porządkować i analizować wydatki. Wybór jest szeroki, dlatego w pierwszej kolejności musimy podjąć decyzję, na czym najbardziej nam zależy.

Wspólne konto bankowe - zasady wspólnego konta dla par

Możliwość założenia wspólnego rachunku oferują niemal wszystkie banki. Nie jest to rozwiązanie przeznaczone wyłącznie dla par czy małżeństw, choć te zakładają je najczęściej. Wspólne konto bankowe pozwala na efektywne zarządzanie domowymi finansami, jednak nie jest wolne od wad. 

Ikona informacji
poradniki