Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Roboty sprzątające w znacznym stopniu ułatwiają nam wykonywanie codziennych obowiązków. Wbrew pozorom nie muszę oznaczać dużego wydatku. Warto zapoznać się z rankingiem odkurzaczy automatycznych.

Świat robotów do niedawna wydawał nam się jedynie wizją twórców literatury science fiction. Dzisiaj w wielu miejscach przeplata się z naszą rzeczywistością i staje się coraz bardziej powszechny. Inteligentne urządzenia wspierają nas w wielu aspektach. Jednym z nich jest utrzymanie porządku w domu. Roboty sprzątające pozwalają na zautomatyzowanie procesu, za którym większość z nas zwyczajnie nie przepada, czyli sprzątania. Zaoszczędzony czas możemy przy tym spożytkować w zupełnie inny sposób. Rynek odkurzaczy automatycznych rozwija się w zawrotnym tempie i możemy wybierać spośród wielu różnych urządzeń, dopasowanych zarówno pod względem konkretnych funkcjonalności, jak i ceny. Dzięki temu każdy z nas znajdzie rozwiązanie idealnie dostosowane do swoich oczekiwań. Z drugiej strony bogaty wybór wcale nie ułatwia tego zadania. Warto zapoznać się z rankingiem robotów sprzątających, aby wybrać najlepszą propozycję i zaoszczędzić pieniądze.

Robot sprzątający: jaki wybrać? Ranking odkurzaczy automatycznych (irobot.pl)

Robot sprzątający: rewolucja w każdym domu

Do niedawna roboty sprzątające były postrzegane jako ciekawe gadżety, które kusiły przede wszystkim nowoczesną formą, ale jednocześnie wiele osób nie wierzyło w to, że mogą stać się realnym zamiennikiem dla standardowych odkurzaczy. Obecnie, wraz z pojawieniem się na rynku kolejnych generacji tych urządzeń, nie ulega już wątpliwości, że dzięki odkurzaczom-robotom właściwie rzecz biorąc możemy zapomnieć o niezbyt lubianym i uciążliwym obowiązku, jakim było jeszcze do niedawna odkurzanie mieszkania. Nawet stosunkowo tani sprzęt pozwala na efektywne pozbycie się z domu nieczystości, a dobrze przemyślany zakup pozwoli na automatyzację tego procesu. W praktyce: dzięki robotowi sprzątającemu będziemy mogli zapomnieć o uciążliwym szumie i długich godzinach spędzonych na sprzątaniu. Warto jednak zapoznać się z obecnymi na rynku rozwiązaniami, aby cieszyć się z pełni funkcjonalności sprzętu.

Robot-odkurzacz – na co zwrócić uwagę?

Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, z jakich funkcji robota sprzątającego będziemy chcieli skorzystać. W dzisiejszych czasach podstawowa z nich, czyli odkurzanie, jest już pewnego rodzaju oczywistością. Odkurzacze automatyczne oferują nam zdecydowanie więcej możliwości, dzięki którym nie tylko skuteczniej zaprowadzimy w domu porządek, ale również zautomatyzujemy cały proces.

  • Integracja ze smartfonem: coraz więcej robotów sprzątających stawia na współpracę ze smartfonem. Dzięki aplikacji w łatwy sposób ustalimy wiele kwestii dotyczących działania odkurzacza automatycznego: uruchomimy go, zdefiniujemy ścieżki, po których będzie się poruszał, skorzystamy z dodatkowych funkcji. Warto więc zwrócić uwagę na ten aspekt jeszcze przez zakupem.
  • Moc ssąca: oczywiście nie można zapominać o tym, że robot sprzątający to nadal odkurzacz i właśnie takie jest jego podstawowe przeznaczenie. Należy wiec również zwrócić uwagę na jego parametry w tym zakresie. Jednym z kluczowych będzie moc ssąca. Zbyt mała może okazać się po prostu niewystarczająca, co przełoży się na skuteczność działania.
  • Czujniki: aby robot sprzątający spełnił pokładane w nim oczekiwania, musi w odpowiedni sposób odnaleźć się w otaczającej go przestrzeni. Należy więc dopasować go w odpowiedni sposób do charakterystyki mieszkania i uwzględnić np. obecność schodów czy wysokich progów. Nie każdy model sobie z nimi poradzi.
  • Pojemność baterii: jeżeli automatyczny odkurzacz będzie musiał poradzić sobie z dużą przestrzenią, niezwykle ważny okaże się maksymalny czas pracy. Zły dobór tego parametru może w znaczący sposób wpłynąć na skuteczność.
  • Dodatkowe funkcje: robot sprzątający to nie tylko odkurzanie. Coraz częściej dostępne są również efektywne roboty myjące podłogi. Jeżeli interesuje Cię taka opcja, warto zaznajomić się z ich ofertą.

Szukasz dodatkowych środków? Sprawdź ofertę kredytów gotówkowych na 4000 zł

Ranking robotów sprzątających

Roboty sprzątające towarzyszą nam od dłuższego czasu. Oczywiście nowe generacje dostarczają nam zupełnie nowych funkcjonalności i możliwości, jednak nawet urządzenia obecne na rynku dłużej mogą okazać się w pełni wystarczające. Wbrew pozorom inwestycja w odkurzacz automatyczny nie zawsze musi wiązać się z dużym wydatkiem. Zdecydowaną większość modeli zaprezentowanych w rankingu robotów sprzątających dostaniemy za 1500-2000 zł.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 2 Roborock S50| 1899 zł

Proponowany przez Xiaomi robot to bez wątpienia jeden z najciekawszych produktów tego typu na rynku. Wyróżnia się przede wszystkim wysoką mocą ssania, wynoszącą 2000 Pa. Poza tym to także robot myjący podłogi: można więc ustawić program w którym po odkurzaniu oczyści powierzchnię. Duża bateria umożliwia natomiast posprzątanie nawet 250 m2. Nawet w przypadku większych domów nie ma jednak powodów do obaw: urządzenie samo dotrze do stacji dokującej, naładuje się, a następnie będzie kontynuować sprzątanie. Poza tym Xiaomi Mi Robot Roborock S50 bez przeszkód wjedzie również na progi o wysokości 2 cm, a system czujników w odpowiedni sposób zabezpieczy odkurzacz automatyczny przed uderzeniami o ściany czy meble. Wygodne sterowanie zapewnia z kolei dostępna na smartfonach aplikacja Mi Robot. Dzięki niej rozpoczęcie pracy oraz ustawienie wszelkich parametrów będzie możliwe z dowolnego miejsca.

iRobot Roomba 980| 1999 zł

Roboty Roomba nie bez przyczyny należą do elitarnej grupy najchętniej wybieranych odkurzaczy automatycznych. Model 980 wyróżnia się zaawansowanymi technologiami, pozwalającymi np. na uzależnienie mocy ssącej od wybranej powierzchni, co gwarantuje osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów. Efektywność wspierają również inteligentne czujniki pozwalające na określenie bardziej zabrudzonych miejsc oraz dokładne mapowanie powierzchni i czyszczenie np. pod meblami. Wygodne sterowanie zapewnia natomiast aplikacja iRobot HOME.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro| 1499 zł

Xiaomi Mi Robot można znaleźć również w nieco niższej półce cenowej. Odkurzacz automatyczny za mniej niż 1500 zł sprawdzi się znakomicie w praktycznie każdym domu czy mieszkaniu. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro oferuje wysoką moc ssania (2100 Pa), inteligentne mapowanie przestrzeni oraz nawigację laserową zapewniającą efektywne sprzątanie. Poza tym to także robot myjący podłogi, który pracuje w trybie przypominającym ręczne mycie podłogi. Oczywiście całością możemy również zarządzać dzięki aplikacji Mi Home. Pozwoli nam m.in. na stworzenie harmonogramu sprzątania, zdefiniowanie odpowiednich stref czy wybór konkretnych trybów.

Electrolux PI92-4STN| 2499 zł

Na rynek robotów sprzątających zdecydowała się również wejść marka Electrolux. PI92-4STN dysponuje sporej wielkości pojemnikiem na kurz (700 g) co sprawia, że nie będzie trzeba często go opróżniać. System 3d-Vision zapewnia z kolei większe bezpieczeństwo. Odkurzacz automatyczny skanuje przestrzeń w trzech wymiarach i wykrywa dzięki temu m.in. uskoki czy przeszkody pojawiające się na jego drodze. W przeciwieństwie do większości robotów sprzątających wyróżnia się również trójkątnym kształtem, ułatwiającym sprzątanie np. w rogach i przy ścianach.

iRobot Roomba 675| 999 zł

Skuteczny odkurzacz automatyczny za mniej niż 1000 zł? To jak najbardziej możliwe. Jedną z propozycji tego typu jest model Roomba 675. Dzięki zaawansowanej technologii umożliwia dokładne sprzątanie, także w rogach i bezpośrednio przy ścianach. Specjalne systemy pozwalają również na efektywne czyszczenie podłóg z sierści zwierząt. Całością można natomiast sterować, korzystając z aplikacji iRobot Home.

Czy odkurzacz-robot to dobry pomysł?

Jak widać, kupno robota sprzątającego nie musi oznaczać wysokiego wydatku. Już za niecałe 2000 zł będziesz w stanie nabyć urządzenie, które z pewnością sprawdzi się w codziennej pracy i przejmie najbardziej uciążliwe domowe obowiązki. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii roboty sprzątające są bardzo wydajne i rzeczywiście z powodzeniem zastępują standardowe urządzenia. Ich olbrzymią zaletą jest również łatwe zarządzanie za pośrednictwem smartfona: możemy ustalać plany sprzątania czy wykorzystywane opcje z dowolnego miejsca bez strachu o to, że dojdzie do uszkodzenia robota sprzątającego. To bardzo dobra inwestycja, której zalety dostrzeżesz niemal natychmiast.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-10-07

Minimalne wynagrodzenie 2020. Najniższa krajowa netto i brutto

Wysokość dochodów to jeden z najważniejszych bodźców skłaniających do podjęcia zatrudnienia. Jednocześnie te nie mogą być niższe od pensji minimalnej. Warto dowiedzieć się, ile wynosi najniższa krajowa netto i brutto.

2020-10-07

Średnia krajowa: ile wynoszą średnie zarobki w Polsce?

Jednym ze wskaźników, pozwalających na ocenę zarobków i ich poziom na przestrzeni lat, jest przeciętne wynagrodzenie, czyli popularna średnia krajowa. Warto dowiedzieć się, jak jest ustalana oraz na co ma wpływ.

2020-09-29

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki

Własna działalność gospodarcza to marzenie bardzo wielu osób. Poważnym problemem może stać się jednak brak funduszy na start. Warto wówczas pomyśleć o kredycie dla nowych firm.

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

Intercyza: co to? Intercyza a długi

Widmo zadłużenia może spędzać sen z powiek, zwłaszcza jeżeli może dotyczyć majątku obojga małżonków. Warto dowiedzieć się, jak działa intercyza oraz w jakich sytuacjach okaże się skuteczna.

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

Ekstraklasa w tv na żywo: gdzie oglądać mecze Ekstraklasy w tv?

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przyciągają na stadiony i przed telewizory fanów futbolu z całego kraju. Zanim sezon rozpocznie się na dobre, warto dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć mecze ekstraklasy w TV.