Projekt Polityki Energetycznej Państwa na ponad 20 najbliższych lat
Z projektu wynika, że od 2033 r., co dwa lata będzie oddawany
nowy blok jądrowy, w sumie ma powstać 6 bloków o mocy 6-9 GW. Gaz w elektroenergetyce będzie stosowany głównie w celach regulacyjnych.
W 2030 r. 21 proc. w zużyciu końcowym ma pochodzić OZE, zapowiedziano też rezygnację z rozbudowy wiatraków na lądzie - ma ja zastąpić fotowoltaika a od 2026 r. - offshore. Wsparcie dla OZE ma premiować dyspozycyjność - napisano w PEP.
Przypomnijcie mi ile procent energi elektrycznej pochodzi teraz z oze :-)