Forum Giełda +Dodaj wątek

Rynek się myli

Zgłoś do moderatora
Latteria Tinis, spółka zależna North Coast, poprawia wyniki. Dzięki temu poprawia się kondycja całej grupy. Powinno to już być widoczne w wynikach za I kwartał.

– Był dużo lepszy niż rok wcześniej – mówi Giorgio Pezzolato, wiceprezes North Coast. W I kwartale 2011 r. grupa miała 36,2 mln zł przychodów i ok. 1,7 mln zł straty. Z tego strata przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej wyniosła 182 tys. zł.

North Coast liczy na zastrzyk gotówki od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodzi o dofinansowanie dla Latterii Tinis w wysokości ponad 9 mln zł. Do tej pory agencja odrzucała wnioski, argumentując, że mleczarnia przynosi straty i nie zasługuje na dofinansowanie. Jednak jej wyniki się poprawiają i zarząd liczy, że tym razem decyzja będzie pozytywna.

Na tegoroczne wyniki grupy może też mieć wpływ sprzedaż nieruchomości w Krakowie. North Coast nie ujawnia, jaką cenę chciałby osiągnąć. – Trwają rozmowy. Transakcję chcielibyśmy sfinalizować w tym roku, ale tylko za satysfakcjonującą cenę – mówi wiceprezes.

TO RYNEK SIĘ MYLI I WYCENA JEST ZA NISKA

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NORTCOAST 0,00% 14,95 2020-09-29 16:35:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.