Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,48 zł , zmiana od tamtej pory: -16,58%

Relpol: zysk netto niemal o 50% w górę

Zgłoś do moderatora
Ciekawe czy w długim terminie da się utrzymać spółke na tak marnym poziomie.
C/wk =0,9
c/z=9,7
dywidenda=5,3

MINUS - obroty

2018 to był dobry rok w działalności spółki – poinformował Relpol, przedstawiając wstępne wyniki za 2018 rok. Wynikało to zarówno z przyjętej strategii rozwoju, jak i sprzyjającego rynku – pisze spółka w raporcie.
Polski producent przekaźników przedstawił wyniki wstępne dotyczące jednostki dominującej Relpol SA, która ma największy wpływ na wyniki grupy kapitałowej (za okres trzech kwartałów 2018 roku udział sprzedaży spółki matki w sprzedaży skonsolidowanej ogółem wyniósł 93%, a w przypadku wyniku netto wpływ ten był jeszcze większy). Przedstawione dane mogą ulec zmianie w stosunku do wyników rocznych zbadanych przez audytora, które zostaną opublikowane w kwietniu 2019 roku. Wzrost przychodów rozłożył się proporcjonalnie zarówno w kraju, jak i w eksporcie. Sam czwarty kwartał 2018 roku pod względem przychodów ze sprzedaży był o 16% wyższy od czwartego kwartału 2017 roku. - Wysoki poziom przychodów pozwolił spółce wypracować 9,0 mln PLN zysku netto, tj. o 49% więcej niż w roku 2017. Poprawiły się marże na sprzedaży i marża netto – pisze Relpol w raporcie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
RELPOL -2,19% 6,24 2020-08-12 17:00:00