Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  97,00 zł , zmiana od tamtej pory: 42,68%

Re: Zakupy zarzadu - ile akcji?

Zgłoś do moderatora
Cena akcji jest wciąż wysoka, a sytuacja na rynku dramatyczna, bo importerzy dokładają do interesu grube miliony, to już jest Ok 1000zl/m3. Tylko ze widoczne to będzie dopiero w wynikach za 3 kwartał tj 14.11. A zarzad ma czas na zakup właśnie do tej daty. Zastanawiam się czy Zarzad nie rozważa rezygnacji z zakupu akcji. Bo po wynikach za 3Q cena gwałtownie spadnie wiec stracą na tym zakupie pewnie ze 30%. Niekupując akcji ryzykują jedynie brak premii za 2 najbliższe lata. Dodatkowym warunkiem premii jest uzyskanie wyniku netto powyżej średniej z ostatnich 5 lat, na co w tym roku się nie zanosi, bo średnia 2019-2022 to 135mln, piąty rok to bieżący. Biorąc pod uwagę możliwą stratę w 3q ok 50mln minimum to raczej nie przekroczą tej średniej. Czyli ryzykują tylko utrata premii za 2024 rok. Moim zdaniem nie kupią akcji lub jakoś przedłużą okres na zakup

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNIMOT -0,86% 138,40 2024-02-22 11:30:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.