Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,48 zł , zmiana od tamtej pory: 0,74%

Re: wykup przymusowy

Zgłoś do moderatora
GI Ma 76% akcji. Oczywiście może mieć zaprzyjaźnione fundusze, choć wątpliwe, bo to nielegalne!
Do zablokowania delistingu może wystarczyć 7,6% akcji, a na pewno zablokuje 10%.
Mało realne???? To popatrzcie sobie na Mediacap. Byłem tam akcjonariuszem kilka lat. Na kilku WZA byłem sam z zarządem! Zainteresowanie walnymi było zawsze "zerowe". Tymczasem gdy w wakacje 2021 było wezwanie i NWZA z uchwałą delistingu, "nagle" na NWZA pojawiło się kilkanaście % akcji wystarczających do zablokowania delistingu.
I "nagle" zarząd Mediacap podniósł cenę....
Od ogłoszenia wezwania przemieliło się już mocne kilka % akcji. A trudno oczekiwać, by akcje w wysokości blisko 24%, siedziały tylko u "Januszów".
Więc jak większość choćby obrotu z ostatniego tygodnia zarejestruje się na NWZA, to już delisting ma znikome szanse przejść.
I zaklinania GI Group nic nie pomogą!
Jak ktoś ma kilkaset-kilka tys akcji, to może odpuścic. (choć było miłe, gdyby był).
Jak ktoś ma kilkadziesiąt tys-kilkuset tys, to jest już mega frajerem, jak odpuści temat!
Wiadomo, że praktyczne minimalne podnoszenia wezwania wynoszą realnie 15-20% (Pozbud, Mediacap, Plastbox i wiele innych).
Samemu sobie proszę policzyć....

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GIGROUP 1,00% 1,50 2022-06-29 09:15:59
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.