Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,48 zł , zmiana od tamtej pory: 1,01%

Re: wykup przymusowy

Zgłoś do moderatora
Nie nastąpi przymusowy wykup ! Przymusowy wykup następuje przy osiągnięciu 95 procent akcji. Nastąpi wyjście z GPW bez przymusowego wykupu. Wygląda to tak że dostajesz akcje z powrotem w formie papierowej i Twoje akcje nie są notowane na GPW sprzedajesz je na umowy cywilne tak samo jak udziały np w nieruchomościach. Spółka przestaje być spółka publiczna ale ty zostajesz z udziałami ,dalej zachowujesz wszystkie prawa , do głosowania dywidend itd. To oczywiście nic dobrego . Podejmując takie działania spółka musi ogłosić wezwanie aby osoby którym delisting nie odpowiada mogły wyjść z inwestycji. A to jakie są ceny takich wezwań to już szerszy temat . Prawo jest dość niekorzystnie dla drobnych bo cena takiego wezwania to te głupie średnie z ostatnich miesięcy. Można z tym iść do sądu toczą się też procesy w podobnych sprawach jeszcze nie wiele się wyjaśnilo. Przymusowy wykup to lepsza opcją niż delisting według mnie. Najlepiej to zablokować delisting poprzez głosowanie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GIGROUP 1,00% 1,50 2022-06-29 09:15:59
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.