A dlaczego bez powodu? Powód jest moim zdaniem bezlitośnie prosty: niespełnione oczekiwania. Po dużych sukcesach komercyjnych TWOM i pierwszego Frostpunka, przyszły dwa kolejne komercyjne rozczarowania w postaci Frostpunka 2 i The Alters. Chcecie czy nie, akcjonariusze oczekiwali po tych tytułach dużo więcej niż do tej pory osiągnęły - ja nawet nie mówię o powtórzeniu wyników i sprzedaży kilku milionów sztuk. Jakby FP2 sprzedało się choćby w 50% liczby egzemplarzy FP1 to pewnie bym był w jakiś sposób zaskoczony, ale tu mówimy o liczbach rzędu raptem 1/6 sprzedaży pierwszej części. TA jak sama spółka podała jak dotąd się nie spłaciło - może i jest już temu bliskie, ale nie ma w tym potencjału na zyski jak w przypadku poprzednich tytułów. A tak się składa, że tych, którzy włożyli w to pieniądze nie do końca interesuje to, że gry są fajne - ich interesuje czy generują odpowiednio dużo kasy.