Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,40 zł , zmiana od tamtej pory: 50,00%

Re: strach ma wielkie oczy....

Zgłoś do moderatora
Na razie z raportów wynika , ze prawdopodobnie Assa Abloy złożyło ofertę zakupu - pytanie oczywiście za ile? Z punktu widzenia AA to dobry moment. Akcjonariusze się kłócą, firma nie ma strategii - oferta zakupu może zostać przyjęta.

Zarząd w takiej sytuacji powinien jak najszybciej ustalić co dalej ze spółką. Jeśli akcjonariusze zgodzą się na sprzedaż (wymaga to kolejnego NWZA i głosowania) to oczywiście wpłynie sporo gotówki, ale z samymi konstrukcjami PJP nie ma szans dalej funkcjonować w tej formie. Nie przyjęcie oferty może oznaczać kooperację ale takie działanie będzie tez miało swoje konsekwencje dla PJP. Tak czy owak najwazniejszą kwestią pozostaje decyzja o przyszłości konstrukcji stalowych. Konstrukcje powinny zostać sprzedane / wydzierżawione lub inna forma jak najszybciej zeby nie generować strat, a potem ewentualnie sprzedać przeładunki i wyprzedać majątek oraz zamknąć spółkę wypłacając akcjonariuszom dywidendę.
I tyle na temacie mitycznej siły Przemka i długofalowych zamierzeń akcjonariuszy, albo ich braku.
Jako inwestor oczekuję jasnych raportów od Zarządu dotyczących oferty z AA i strategii wobec PJP, której na razie nie ma.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PROJPRZEM 1,61% 12,60 2021-11-30 16:31:21
2021-11-18
Wyniki finansowe
Wyniki finansowe
2021-10-29
Rejestracja zmian w Statucie
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.