Wracając z Pomorza słuchałem w aucie w niedzielę PR1 audycję Archiwum Śledztw Niedokończonych - pojawił się temat piramid finansowych . Po części fabularnej bardzo cenny wywiad wygłosił p. Marek Zuber. Wypowiadał się na temat między innymi SpaceX , Tesli, Bitcoina i innych podchodzących pod napompowane baloniki aktywa . Tłumaczył psychologię jak dochodzi do tego typu przewartościowań - że najcześciej tłumaczone jest to przełomową technologią, skonstruowaniem psychiki człowieka, że chciwość wygrywa nad rozsądkiem. Na pytanie redaktora czy kupiłby akcje SpeceX p. Marek Zuber odpowiedział, że nie kupiłby ale nie oznacza to, że nie da się na tym zarobić. Więc Hektor, skoro już kupiłeś po 76 zł to nie jest powiedziane, że na tym nie zarobisz ale na pewno sprzedający po 76 zł zarobił wielokrotnie więcej.