To już lepiej Polenergie mogłeś wybrac, tam masz jakąś przyszłość a tu duże koszty, związki zawodowe i koniec ery węgla. Dzisiaj Orlen ogłosił, że zainwestuje w Ostrołęke C jeśli będzie paliwem gaz, a Orlen do tej pory stał się największym podmiotem w Polsce, który wytwarza energię z tego paliwa. Polenergia ma know-how na farmy wiatrowe na morzu dostęp do tych obszarów, jako jedyny podmiot w Polsce, dlatego w zeszłym roku Pge zrobiło wezwanie na akcje PEP, ale nie wyszło bo Dominika z funduszem z Chin zablokowały transakcje.