Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: MODERATOR - PRZEGINASZ PAŁĘ !

Zgłoś do moderatora
Witam.

Będę pisał jezykiem zrozumiałym dla Zbycha, żeby on też coś zrozumiał... :)))

W przypadku upadłości wierzycieli dzieli się na tych, co są w czarnej dupie, i tych, co nie do końca jeszcze do niej weszli... Powiedzmy, że kręcą się koło anusa, zaglądają, co tam słychać, ale jeszcze nie do końca w niego się zagłębili.

Ci pierwsi, to firmy handlowe, klienci, dostawcy, itp.

Ci drudzy to pracownicy i - najczęściej - banki.

Zostawmy pracowników, zajmijmy się tą druga grupą. Mądry bank, to taki bank, który przewiduje, iż z jego klientem może się coś złego wydarzyć. Stąd banki bardzo chętnie piszą się ba tzw. zabezpieczenia twarde. Są to: hipoteki, zastawy, przewłaszczenia, itp.

Taki bank, który jest wpisany np. na hipotekę, w przypadku upadłości kredytobiorcy, na którego budynku siedzi okrakiem, pokazuje syndykowi/nadzorcy sądowemu środkowy palec uniesiony ku górze i mówi, że on nie wchodzi do anusa. Inaczej mówiąc: układ go nie interesuje, bo i tak jest w 100% (czasem mniej) zabezpieczony na nieruchomości.

Stąd w komunikatach PRO jest mowa o zobowiązaniach pozaukładowych. Pamiętam, że było ich około 45-50 mln PLN, nie chcę mi się teraz szukać. I podejrzewam, że są to właśnie banki, które siedzą na hipotekach nieruchomości, które PRO posiada.

Co do Twojego pytania: tak, to o tych 2 budynkach mówiłem. Z Dąbrową Cię troszkę poniosło, nie jest warta 80 mln PLN, wspominali kiedyś coś o chyba 50 mln PLN. A co do stołówki na Paderewskiego - jego wartość, jak pisałem wcześniej, to jakieś 15-16 mln PLN.
Wszystkie ceny oczywiście podaję netto.

Co do Jawoszka: to żaden z niego TRZECI inwestor. Pan Jawoszek był udziałowcem większościowym w PRO już w momencie wejścia spółki w roku 2007 na GPW. Więc pisanie tu o NOWYM inwestorze zakrawa na kpinę.

Powód wejścia Jawoszka do PRO widzę jeden: łatwiej jest upłynnić akcje Pronka, aniżeli sprzedawać na NC Esotiqa. Więc pewnie, jak tylko dobije targu z Królem na wymianę akcji, będziecie mieli kolejnego sypacza. Ale to tylko moje zdanie, nie poparte żadnymi dowodami ani faktami.

Im mniej rabbitów w Pronku, tym na pewno lepiej. Nie wiem tylko, czy w przypadku pana Jawoszka nie będzie miało zastosowania powiedzenie o stryjku, siekierce i kijku...

Ale o tym przekonacie sie za pewnien czas...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
REGNON 22,41% 0,80 2020-09-30 02:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.