Naród, który nie zna swojej historii, nie zasługuje na to, żeby istniał. Z historii wyciągasz wnioski, uczysz się na błędach.
Życie nie polega tylko na "róbta co chceta" i na przyjemnościach. Nie jesteśmy pawianami tylko ludźmi i w dodatku Polakami (wiem, że nie wszyscy, ale oni też mają prawo żyć między nami i z nami, jeżeli szanują naszą kulturę, historię, nasze prawo, po prostu nas)