Ostatnio czytałem artykuł że 90 % społeczenstwa u naszego zachodniego sąsiada popiera tamtejsze Energiewende . Najlepsze jest to że to własnie oni ponosza najwieksza cześc kosztów za cała zabawe. Nie wiem jak to nazwać.U nas w Polsce wydaje mi sie że został popełniony jakich grzech pierworodny jeżeli chodzi o wiatraki. Obcy kapitał, dopłaty dofinasowania,niejasne mechanizmy rynkowe,sztywne obowiazki zakupowe. Pozniej wyszła sprawa z uciazliwoscia dla miezkanców do tego elementy korupcyjne. Za duzo tego wszystkiego.Bardzo łatwo sie w tym pogubic