Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,56 zł , zmiana od tamtej pory: -3,74%

Re: I co z wynikow jak smiec leci na pysk. Szkoda gadac

Zgłoś do moderatora
Pytanie co znaczy dobry i dla kogo? Dobry, bo akurat w porównaniu z poprzednimi kwartałami roku finansowego generalnie 1Q zawsze dla spółki jest dobry, zdecydowanie powyżej średniej wszystkich kwartałów. Ale czy będzie lepszy od 1Q 2020? Oto jest pytanie... I jak zareaguje rynek?

Markety w Mielcu rzeczywiście dają nieco zarobić, ale wyniki Słoneczko S.A., mimo że firma się ładnie rozwija, raczej nie powalają. Nie pamiętam, kiedy Delko ich przejęło, ale Słoneczko S.A. miało jeszcze w 2018 prawie 1,5 mln straty. W 2019 już tylko 0,5 mln na minusie Dlatego ciekaw jestem, kiedy raporty Słoneczka za 2020 będą dostępne do wglądu w KRS, by sprawdzić, czy w końcu Delko wyprowadziło firmę ponad kreskę. Jeśli w 2020 Słoneczko wygenerowałoby zysk byłby to znak, że firmy detaliczne przejęte przez Delko rzeczywiście z czasem stają się rentowne dzięki przynależności do grupy. A to byłby bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Z tego co pamiętam markety A&K, sieć SEDAL i drogerie Blue Stop są na plusie. Co do sklepów Avita nie jestem pewien. Jakoś nie mogłem wczytać ich aktualnych sprawozdań.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DELKO 0,25% 15,94 2021-07-23 17:04:42
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.