Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Główny akcjonariusz

Zgłoś do moderatora
I dokladnie tak jest, gdyby nie ta tranzakcja spolka zanotowala by strate netto za IIq.
Obecnie ma zysk netto 1 466 403, ale tak naprawde jest ponad 2.5 mln zl na minusie.

Wydaje mi sie ze jes to zabieg aby pokazac ze spolka jednak zarabia netto, wiec banki nie moga cofnac np. zabezpieczenia udzielonego na akcje.
Moze to byc takze proba dokapitalizowania spolki.

Z tej tranzakcji sprzedazy, nie dokonano przeplywow finansowych, tylko wzrosly naleznosci.

Z drugiej strony, gdyby spolka wyplacila dywidende to na zasadzie porozumienia naleznosci od glownego akcjonariusza moglby zostac umozone w kwocie przypadajacej na nalezna mu dywidende.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DIGITANET -0,46% 10,90 2022-05-20 15:24:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.