Funt to teraz najgorsza waluta i nie ma widoków na poprawę. NOK to egzotik, kogo obchodzi taki cudak ?
Na funcie rządzi brexitowa polityka. Jeżeli sytuacja będzie sie rozwijać tak jak się teraz zaczyna, to GBP zjedzie poniżej 1,30 USD, a może i na 1,20 USD i tam juz zostanie. Zatem GBP będzie ponizej 5 zł na dłużej. Oczywiście, wystarczy jakieś wydarzenie gdzie PLN zwali się i funt zyska, ale do majorsów ta waluta nie powinna sie wzmocnić. Taki też jest w każdym razie ton wszystkich komentarzy na serwisach typu bloomberg.
Zgadza się,ale takie są fakty... umoczony czekam... Co do NOK to stracił najmniej do GBP, a ceny ropy mogą wystrzelić i wtydy NOK też. Tak myślę i kalkuluję.