Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,75 zł , zmiana od tamtej pory: -88,27%

Re: DNLD Holdings S.a.r.l

Zgłoś do moderatora
Abris Capital Partners zarządza funduszami private equity, koncentrując się na inwestycjach w Europie Środkowej i Wschodniej.Firma wystartowała w 2006 r. Jej założycielami są Neil Milne i George Swirski. Ten pierwszy przed założeniem Abrisu był partnerem w Copernicus Capital Partners, a  wcześniej m.in. bankierem inwestycyjnym w European Banking Company oraz analitykiem i zarządzającym w Standard Life Assurance Company. Partnerem zarządzającym wymienionego na początku Copernicus Capital Partners był Keith Mellors, a obecnie zarządzający ogromnym Chińskim funduszem inwestycyjnym CEE Equity Partners, który zajmuje się inwestycjami w regionie Państw Trójmorza w najważniejsze instalacje strategiczne dla tego regionu.
Abris Capital Partners zrealizował w ciągu minionej dekady ponad 20 inwestycji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie w portfelu ma takie spółki i marki, jak Graal, WDX, AAA Auto, Diverse, GetBack, a od niedawna Velvet. Z kolei w przeszłości był inwestorem w takich podmiotach, jak Alumetal, Masterlease czy FM Bank. W 2014 r. na skutek decyzji Komisji Nadzoru Finansowego został wywłaszczony z akcji FM Banku, co wiązało się z poniesieniem przez niego wysokich strat. Jesienią zeszłego roku sąd arbitrażowy przyznał mu około 760 mln zł odszkodowania (wcześniej powołani przez Abris biegli wycenili szkodę na 2 mld zł). Dziś pomiędzy Abrisem a KNF ostro iskrzy, co nie jest bez znaczenia w sprawie GetBacku. Fundusz wprowadził tę spółkę na GPW w zeszłym roku (warto odnotować, że jej prospekt został zatwierdzony bardzo szybko, w ciągu około trzech miesięcy). Cenę emisyjną akcji w IPO ustalono na 18,5 zł. Abris sprzedał 20 mln akcji, pozyskując 370 mln zł (wartość całej oferty wyniosła 740 mln zł).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAPITEA 0,92% 0,44 2026-06-25 15:24:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.