Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Re: Dlaczego wykształceni Polacy nie chcą wracać do kraju?

Mam kontakt z wieloma Polakami, którzy zdecydowali wyemigrować z Polski w ostatniej dekadzie. To jest inna emigracja niż w latach osiemdziesiątych, po stanie wojennym. Większość podnosi sprawę "toksyczności życia w Polsce". Jak rozumiem, chodzi o relacje społeczne, stosunek instytucji i funkcjonariuszy publicznych do obywateli, możliwość realnego wpływania na sprawy życia codziennego na poziomie lokalnym i regionalnym (dominacja interesów korporacji i developerów) i niestety rosnące systemowe zadłużanie Polaków. Obrazu dopełnia degrengolada służby zdrowia, która trwa od lat. Nie wspomnę już zamieszania w systemie edukacji. Jestem wdzięczna losowi, że nie mam już dzieci w wieku szkolnym. Państwo polskie od dekad działa przeciwko polskiemu obywatelowi. Rosnące spożycie alkoholu i używek różnej maści są m.innymi tego dowodem. Tylko zmiana mechanizmów sprawowania władzy i ordynacji wyborczej daje szansę na prawdziwą zmianę na lepsze. Dzisiejsza zmiana w ramach obowiązującego porządku to mimo wszystko pozory zmiany.
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl