Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,65 zł , zmiana od tamtej pory: -66,46%
"Drony staną się wkrótce źródłem nowych miejsc pracy i wzrostu gospodarczego, a Polska jest na arenie międzynarodowej postrzegana jako lider w tej dziedzinie. Ocenia się, że do 2020 roku rynek dronowy może osiągnąć wartość 127 mld dolarów..."
"Jesteśmy postrzegani jako kraj rozwojowy dla tego rynku, jest to dla nas powodem do dumy, ale jesteśmy świadomi odpowiedzialności jaka na nas ciąży – podkreślał Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa"
"Warszawa staje się centrum debaty europejskiej na temat dronów..."
"Polska będzie wspierać Komisję Europejską i Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego we wszystkich działaniach prowadzących do wydajnego i bezpiecznego wykorzystywania dronów z uwzględnieniem kwestii obronności – zadeklarował wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, podsumowując obrady konferencji pt. "Drony jako źródło nowych miejsc pracy i wzrostu gospodarczego"..."

"Softblue SA zamierza realizować trzy projekty związane z dronami. Najważniejszy z nich został podpisany w czerwcu bieżącego roku i dotyczy „zaprojektowania i konstrukcji rodziny wielowirnikowych bezzałogowych statków latających o specjalnym przeznaczeniu, wraz z kompletem innowacyjnych kamer i czujników o szerokim zastosowaniu”. Wartość projektu to 21,6 mln zł, z czego 14,4 mln zł ma stanowić dofinansowanie. Kolejne dwa to podpisana w sierpniu umowa o dofinansowanie projektu „Centrum Badawczo-Rozwojowe zastosowań bezzałogowych statków powietrznych” oraz „system bezzałogowych statków powietrznych przeznaczonych do badania składu powietrza i jego zanieczyszczeń”, który otrzymał już pozytywną ocenę formalną. Wartość i dofinansowanie pierwszego projektu to odpowiednio 8,1 mln zł i 3,6 mln zł, a wartość drugiego to 2,7 mln zł, a dofinansowania jeszcze nie znamy. Możemy przyjąć, że będzie to około 1,5 mln zł. Podsumujmy. Trzy projekty o łącznej wartości 32,4 mln zł, w tym dofinansowane 19,5 mln zł."
"Tu ... mamy wszystko: stworzenie projektu, konstrukcję rodziny (systemu) urządzeń, no i budowę centrum badawczo-rozwojowego. Dlatego też nic nie będę porównywał, niczego nie będę komentował, a ewentualne wyciągnięcie wniosków zostawiam czytelnikom."
  • CB-R Autor: ~sb
  • Re: CB-R Autor: ~cierpliwy
  • Re: CB-R Autor: ~Max
  • Re: CB-R Autor: ~src
  • Re: CB-R Autor: ~Cienki_Bolek
  • Re: CB-R Autor: ~sb
  • Re: CB-R Autor: ~qaz
  • Re: CB-R Autor: ~sb
  • Re: CB-R Autor: ~marek
  • Re: CB-R Autor: ~marek
  • Re: CB-R Autor: ~qaz
  • Re: CB-R Autor: ~Re
  • Re: CB-R Autor: ~Olender
  • Re: CB-R Autor: ~qaz
  • Re: CB-R Autor: ~Re
  • Re: CB-R Autor: ~sb
  • Re: CB-R Autor: ~sb
  • Re: CB-R Autor: ~Cienki_Bolek
  • Re: CB-R Autor: ~sb
  • Re: CB-R Autor: ~Krystyna

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SOFTBLUE -4,80% 0,22 2026-06-26 16:18:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.