Panowie Inwestory !
A co Wy złego widzicie w tym, że spółka korzysta z dźwigni finansowej ? Przecież o to chodzi w biznesie, a szczególnie w handlu aby nie obracać kapitałem właścicieli ale kapitałem obcym, który jest tańszy. Szczególnie teraz przy rekordowo niskich stopach procentowych.
Jak Was to nie przekonuje, to zobaczcie co robi konkurencja - Action już wycofał się z pomysłów emisji akcji na rzecz emisji długu. Podobnie rekordowe emisje długu przeprowadza AB.
Właściciel ma czerpać profity z biznesu (rekordowe dywidendy) a nie tylko dokładać kapitał i patrzeć jaka ładna, duża firma rośnie (w rozumieniu struktur, ilości zatrudnionych, itp)