Dokładnie o tym ciągle mówię w tym wątku.
Mineły 2 miesiące między raportami. No i w planie premier, trzy pewniaki, które już są prawie skończone z 2023 Q2 zamieniły się na 2023.
Za to znika z planów Once upon a Time... Life. - ta gra od kilku lat pojawia się i znika w planach.
Pojawiają się za to
My Hotel
Warlords Under the Siege
Citizens: on Mars
Gimle
wszystkie na 2023-2024.
Wiarygodność tych planów jest na poziomie pasków TVP/TVN. Na 13 planowanych gier na 2023 szacuje że wydane będą 1-3. Choć mam jeszcze iskierkę nadziei, że się mylę.
Przychody ze sprzedaży produktów to 303tyś zł. Czytam kilka minut wcześniej właśnie wydany raport Art Games (małe, budżetowe 5-osobowe studio o bardzo niskiej kapitalizacji) i tam przychody ze sprzedaży to 275tyś w okresie z premierą jednego marnego DLC.
Gry CFG się zwyczajnie nie sprzedają. Widać nawet Phantom Doctrine wytracił swój długi ogon. Sukcess Postal Brain Damage nie przekłada się na spółkę, bo widocznie % dla CFG jest żenująco mały.
Widać że bardziej wartościowe są spółki, które faktycznie coś produkują, mają zespół deweloperów, a nie tylko są wydawcami.