Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  82,00 zł , zmiana od tamtej pory: 10,00%

PBKM informacja

Zgłoś do moderatora
CYTAT Z PARKIETU:
PBKM zamierza nadal koncentrować się na inwestycjach w rozwój biznesu, zarówno organicznie jak i przez akwizycje oraz zwiększać nakłady na rozwój R&D w kolejnych latach. - W perspektywie krótkoterminowej przejęcia będą miały wpływ na poziom rentowności, ale patrząc długoterminowo działania te powinny pozytywnie odzwierciedlać się na naszych wynikach w przyszłości. Każdy kryzys jest również wielką okazją do umocnienia pozycji względem konkurencji. Nasze laboratorium w Warszawie wykonuje testy genetyczne w kierunku obecności koronawirusa. Pojawiają się doniesienia ze świata o użyciu komórek macierzystych do leczenia COVID-19. Nasza konkurencja również odczuwa skutki kryzysu co może uczynić akwizycje bardziej atrakcyjnymi. Chcemy wyjść z kryzysu jako wygrani, korzystając z silnej pozycji gotówkowej oraz pełnego wsparcia naszego głównego akcjonariusza – podkreślał Jakub Baran, prezes PBKM.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PBKM 0,22% 90,20 2021-12-20 11:00:00