Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,47 zł , zmiana od tamtej pory: -32,65%

Orzecznictwo może być problemem

Zgłoś do moderatora
W 2016 roku za sprawą obecnego ministra sprawiedliwości zmieniło się orzecznictwo w sprawach domniemanej, nietrafionej sprzedaży produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. Jak wiadomo najbardziej agresywnie tego typu produkty sprzedawały GNB oraz Idea Bank (oczywiście razem z ich firmami zależnymi, takimi jak: Open Finance, Tax Care czy Home Broker). W latach 2009 - 2018 łączne przychody obu instytucji ze sprzedaży produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych wynosiły ponad 4,3 mld zł. Czy w związku ze zmianą orzecznictwa możemy to traktować jak duże zagrożenie dla dalszego funkcjonowania?

http://www.sztukainwestowania.com/index.php/2019/07/31/klopoty-bankow-leszka-czarneckiego/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OPENFIN 1,02% 0,99 2019-10-18 09:07:45
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.