Forum Giełda +Dodaj wątek
Dystrybutor żywności importowanej chce w tym roku osiągnąć wyniki zbliżone do ubiegłorocznych


źródło: inwestor.northcoast.com.pl
North Coast nie zachwyci rezultatami za trzeci kwartał
+zobacz więcejNorth Coast nie zachwyci rezultatami za trzeci kwartał. - Trudno powiedzieć, że osiągane wyniki nas satysfakcjonują, gdyż w obecnej sytuacji poziom uzyskiwanej marży jest słabszy niż w latach ubiegłych – przyznaje Giorgio Pezzolato, wiceprezes North Coast. Spółce szkodzi m.in. słaby złoty. - W trzecim kwartale kurs euro trochę spadł, ale w ostatnim czasie ponownie obserwujemy wzmocnienie europejskiej waluty. Można byłoby mówić o sprzyjającym kursie, gdyby euro kosztowało poniżej 4 zł – mówi wiceprezes.

Jakiś czas temu spółka liczyła, że w tym roku o kilkanaście procent zwiększy obroty i zyski. To już nieaktualne. - Obecnie naszym celem jest osiągnięcie wyników zbliżonych do tych z roku ubiegłego – wskazuje Pezzolato. W 2008 roku grupa wypracowała 123,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i prawie 3,7 mln zł zysku netto. Z kolei w pierwszym półroczu tego roku miała 57,4 mln zł obrotów i 1,35 mln zł czystego zarobku.

Zarząd North Coast podkreśla, że wyniki powinny się znacząco poprawić w przyszłym roku. - Patrzymy na przyszłość z optymizmem. Kryzys nie wpłynął znacząco na preferencje Polaków jeśli chodzi o zakupy produktów spożywczych. Czwarty kwartał zazwyczaj jest najkorzystniejszy dla naszej spółki, a w 2010 roku przewidujemy istotne poprawienie wyników dzięki uruchomieniu mleczarni – mówi Pezzolato. To właśnie na inwestycji w mleczarnię chce się skupić w najbliższych miesiącach giełdowa spółka. - Mam nadzieję że do końca roku uda nam się zakończyć wszystkie sprawy proceduralne. Wówczas w 2010 roku mleczarnia mogłaby uzyskać próg rentowności. Robimy wszystko aby ten cel zrealizować. Docelowo może ona generować blisko 50 proc. przychodów grupy i dodatkowo uniezależni nas od ryzyka walutowego (duża część wyrobów będzie eksportowana – red.) – zapowiada wiceprezes Pezzolato.

parkiet.com

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NORTCOAST 0,00% 14,95 2020-09-29 16:35:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.