Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

MT ,HT ,ORSS ,HB -moje podsumowanie

1.Mediatel -uważam ,że od chwili,gdy nie udała się sprzedaż pakietu większościowego MT działania p Paluchowskiego były nakierowane do pozbycia się akcji MT lub HT przez wystawienie ich na licytację. W ten sposób mógł spłacić ARP i w sposób zgodny z prawem sprzedać za niską cenę zainteresowanym podmiotom wbrew woli i zgody akcjonariuszy. Myślę ,że SP będzie przede wszystkim zainteresowany odzyskiem pieniędzy dla ARP i nie będzie podbijał o kilkadziesiąt milionów ceny MT.
2.HT- przypominam sobie wypowiedż p Paluchowskiego,który szacował sieć światłowodów na kwotę 200 -300 milionów zł ,a być może na więcej .Od tego czasu koszty materiałów i pracy znacznie się zwiększyły,światłowody są potrzebne do 5G aby cena zmalała do 75 milionów. Za doprowadzenie do takiej sytuacji odpowiada zarząd i RN ponieważ działają bez upoważnienia właścicieli firmy ,czyli nas akcjonariuszy.
W tym roku HT zostało wpisane na listę ochronną i prawdopodobnie tylko dla tego należy jeszcze do Hawe.Mam nadzieję ,że w przyszłym roku też zostanie wpisane na taką listę.Jeżeli dojdzie w przyszłym roku do licytacji i po takiej cenie , uważam,że zarząd i RN powinna odpowiedzieć za niekorzystne rozporządzanie majątkiem Hawe i naprawić szkody .
3.ORSS- Hawe pozbyło się większościowych udziałów i byłoby prawdopodobne poza GKHawe gdyby nie sprawy sądowe pomiędzy nowymi właścicielami a SP przyznającymi na 20 lat opiekę nad sieciami.
4.-HB - jest już poza GK Hawe, pewnie działa ,zarabia i niedługo zmieni nazwę ,aby nic ich nie łączyło z poprzednim właścicielem .
Jest to tylko moja ocena sytuacji ,bardzo proszę o opinię .

Pozdrawiam

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HAWE 3,45% 0,30 2017-05-04 15:25:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.