Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  62,00 zł , zmiana od tamtej pory: 45,48%

Leczenie koronawirusa komórkami macierzystymi

Zgłoś do moderatora
Życie krytycznie chorej 65-letniej kobiety leczonej za pomocą koronawirusa w chińskim szpitalu intensywnej terapii na Uniwersytecie Kunming zostało uratowane po otrzymaniu terapii komórkami macierzystymi, donosi South China Morning Post. Według badań opublikowanych w czwartek na Chinaxiv.org, kobieta została poddana leczeniu w szpitalu Baoshan w Kunming, stolicy prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach. Po zarażeniu koronawirusem pacjentka podobno walczyła o życie przez prawie dwa tygodnie, aż otrzymała zastrzyk komórek macierzystych pępowiny. Cztery dni po otrzymaniu zastrzyku mówiono, że może znowu chodzić. „Chociaż wykazano tylko jeden przypadek, może być bardzo ważny i inspirować podobne praktyki kliniczne w leczeniu krytycznie chorych pacjentów z Covid-19”, ujawniono badanie, które nie zostało jeszcze poddane recenzji. Kobieta podobno nie doświadczyła żadnych efektów terapii, a badanie sugeruje, że najlepiej byłoby zastosować leczenie w połączeniu z „innymi środkami modulującymi odporność”. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje w swojej klinicznej bazie danych 14 prób leczenia komórkami macierzystymi Covid-19. Chociaż ta szczególna forma terapii jest kontrowersyjna, terapia komórkami macierzystymi okazała się obiecująca dla krytycznie chorych pacjentów, budząc nadzieję wśród pracowników służby zdrowia i lekarzy. Dr Li Honghui nacisnął na zastosowanie terapii komórkami macierzystymi, podkreślając jej potencjał do wykazania wyników w ciągu kilku dni.

ŹRÓDŁO:
https://www.inquisitr.com/5921157/coronavirus-stem-cell-therapy/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PBKM 0,22% 90,20 2021-12-20 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.